bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 26 listopada 2017
  • 3 grudnia 2017
  • wyświetleń: 29676

[ANKIETA] Sklepy w niedzielę będą zamknięte. Bielszczanie są podzieleni

648 osób oddało głos w przeprowadzonej na naszym portalu ankiecie, w której zbieraliśmy opinie ws. wprowadzenia zakazu handlu w niedzielę. Zdania naszych czytelników są podzielone.

auchan, market
Widok na centrum handlowe Auchan w jedną z niedziel · fot. bielsko.info


W ubiegłym tygodniu w Sejmie przyjęto ustawie zakazującą handlu w niedzielę. Za ustawą głosowało 254 posłów, 156 było przeciw, a 23 wstrzymało się od głosu. Ustawa trafi teraz do Senatu.

Nowe przepisy zakładają, że od 1 marca 2018 roku w każdym miesiącu będą tylko dwie niedziele handlowe. W 2019 roku handel będzie odbywał się tylko w jedną niedzielę. Od 2020 roku w Polsce będzie obowiązywał całkowity zakaz handlu w niedzielę.

26 listopada na naszym portalu opublikowaliśmy ankietę. Na pytanie "co sądzisz o zakazie handlu w niedzielę?" odpowiedziało prawie 650 osób!

319 ankietowanych opowiedziało się za wprowadzanymi przez rząd zmianami, 297 osób jest przeciwnych projektowi koalicji rządzącej.

Zaledwie 26 osób jest zdania, że zakaz handlu w niedzielę powinien dotyczyć tylko sklepów wielkopowierzchniowych. Najmniej, bo tylko sześcioro ankietowanych, uważa, że zakaz handlu powinien być wprowadzony w co drugą niedzielę.


Projekt ustawy zakazującej handlu w niedzielę to inicjatywa obywatelska komitetu, w skład którego wchodzi m.in. NSZZ Solidarność.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.