bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 22 listopada 2017
  • wyświetleń: 4101

Kontrabanda ukryta w bagażnikach. Wpadli podczas przeładunku

Policyjni wywiadowcy z wydziału prewencji zatrzymali dwóch mężczyzn i kobietę, którzy przeładowywali do samochodów papierosy pochodzące z nielegalnego źródła. Śledczy zabezpieczyli prawie 2300 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Wartość uszczuplenia skarbowego z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego oszacowano na ponad 35.000 złotych. Za posiadanie nielegalnych wyrobów grozi wysoka grzywna, a nawet kara do roku więzienia.

W środę, tuż przed godziną 19.00, policjanci zauważyli podejrzenie zachowujące się osoby na parkingu przy ul. Żywieckiej. Przez chwilę bacznie przyglądali się ich poczynaniom. Kobieta i dwaj mężczyźni byli wyraźnie zdenerwowani. Jak się okazało nie bez powodu. W ich samochodach: Toyocie i Audi mundurowi odnaleźli prawie 2300 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Sprawcy zostali zatrzymani w momencie, gdy najprawdopodobniej przeładowywali towar. Zatrzymani to dwaj mężczyźni: 44-letni obywatel Armenii, 52-letni bielszczanin oraz 28-letnia mieszkanka Bielska-Białej.

Nielegalna kontrabanda została zabezpieczona przez funkcjonariuszy z bielskiego referatu Urzędu Celnego. Wartość uszczuplenia skarbowego z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego oszacowano na ponad 35.000 złotych. Dzisiaj sprawcy usłyszą zarzuty posiadania nielegalnych wyrobów tytoniowych, za co grozi wysoka grzywna, a nawet kara do roku więzienia.

ab / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.