Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 22 listopada 2017
  • 26 listopada 2017
  • wyświetleń: 12594

Bielsko-Biała na drugim miejscu w rankingu Rzeczpospolitej!

Na wczorajszej sesji Rady Miejskiej prezydent miasta pochwalił się wynikiem, które miasto osiągnęło w tegorocznej edycji "Rankingu Samorządów Rzeczpospolitej". Bielsko-Biała zajęło drugie miejsce w prestiżowej kategorii - miast na prawach powiatu.

starówka, rynek, katedra, lotnicze, dron
Bielsko-Biała na drugim miejscu w rankingu Rzeczpospolitej · fot. Piotr Małecki


- Nie chciałem, żebyście się Państwo z prasy dopiero o tym dowiadywali. Co roku robione są różne rankingi. Jednym z nich jest ranking, który robi czasopismo Rzeczpospolita. W zeszłym roku udało nam się zająć dziesiąte miejsce i uważam, że to był bardzo duży sukces. W tym roku udało nam się zająć drugie miejsce w Polsce wśród miast na prawach powiatu - mówił na sesji prezydent miasta.

Jacek Krywult dodał, że miastu nigdy nie udało się osiągnąć tak dobrego miejsca w rankingu Rzeczpospolitej. - Uważam to za ogromny sukces - dodał prezydent Bielska-Białej.

Ranking Rzeczpospolitej został przygotowany w dwóch etapach. W pierwszym etapie wybrano miasta i gminy, które w najlepszy sposób zarządzały swoimi finansami w latach 2012-2015 i jednocześnie najwięcej w tym czasie inwestowały. Wzięto pod uwagę dane z Ministerstwa Finansów dotyczące wszystkich samorządów w Polsce mieszczących się w wybranych kategoriach (miasta na prawach powiatu, pozostałe gminy miejskie i miejsko-wiejskie, gminy wiejskie). Pominięto jedynie Warszawę ze względu na jej wielkość i inny ustrój prawny.

Do drugiego etapu zakwalifikowano 565 samorządów. W grupie tej znalazło się 65 miast na prawach powiatu, 250 gmin miejskich i miejsko-wiejskich oraz 250 gmin wiejskich.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.