bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 20 listopada 2017
  • wyświetleń: 2655

Nowa winda w Pediatryku. Poprzednia służyła przez 55 lat

W pawilonie nr II Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej funkcjonuje nowa, wyjątkowo bezpieczna, winda, która służy pacjentom, personelowi szpitala oraz gościom odwiedzającym chore dzieci.

winda w szpitalu pediatrycznym
fot. Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej


Wymiana windy w pawilonie nr II była koniecznością. Bo ta, która dotąd tam pracowała miała równo 55 lat - pojawiła się wówczas, gdy budynek dawnych koszar adaptowano na potrzeby szpitala. Firma, która zajmowała się jej konserwacją oświadczyła, że kolejne naprawy będą niemożliwe z uwagi na brak niezbędnych części. Kontrolujący tego typu urządzenia dozór techniczny nie wyraził zgody na jej dalsze użytkowanie.

Teraz w głównym budynku dziecięcego szpitala jest nowoczesna, przestronna i wyjątkowo bezpieczna winda, która kosztowała 235 tysięcy zł. - Są aż trzy formy zabezpieczające użytkowników windy przed ewentualnymi problemami. Po pierwsze w przypadku całkowitego zaniku prądu w szpitalu, winda zjedzie na najniższy poziom i otworzy drzwi, więc osoby będące w środku bez problemu będą mogły ją opuścić. Po drugie, gdyby doszło do jakiejś awarii tego urządzenia i jego niespodziewanego zatrzymania, z kabiny windy jest możliwość bezpośredniej rozmowy z konserwatorem - w tym celu wystarczy tylko nacisnąć odpowiedni guzik. I wreszcie po trzecie w windzie jest kamera, a obraz z niej kontroluje pracownik szpitala. Gdyby pasażerowi coś złego się stało, na przykład zasłabł czy stracił przytomność, to natychmiast można ruszyć mu na ratunek - mówi Czesław Kapała, zastępca dyrektora Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej do spraw administracyjno-technicznych.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.