bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 24 stycznia 2012
  • wyświetleń: 2121

Zatrzymała złodzieja na rynku

Tylko dzięki czujności jednej z klientek lokalu przy bielskim Placu Rynek udało się zatrzymać złodzieja, który ukradł jej torebkę. Pokrzywdzona wskazała policjantom rabusia - 22-latka. Mężczyzna przyznał się do kradzieży.

Reklama

Do kradzieży doszło w sobotnią noc. Kobieta bawiła się w lokalu wspólnie ze znajomymi i nie zauważyła chwili, gdy jej torebka zniknęła z krzesła przy stoliku. Torebkę z dokumentami, ale już bez gotówki w kwocie 300 zł odnalazła w toalecie. Udało jej się też namierzyć złodzieja. Wskazała go policjantom, którzy w międzyczasie dotarli na miejsce. Sprawca przyznał się do kradzieży i oddał zrabowaną gotówkę. Za kradzież grozi mu do 5 lat więzienia.

Mniej szczęścia miała natomiast klientka innego bielskiego lokalu przy ul. Wzgórze. Złodziej skradł z jej torebki portfel wraz z dokumentami i kartą bankomatową. Skradzionego mienia nie udało się odzyskać.

Policja apeluje do osób, które spędzają wolny czas w lokalach, klubach rozrywkowych i dyskotekach o ostrożność. Złodzieje z powodzeniem wykorzystują nieostrożność, a czasem zwykłe niedbalstwo i lekkomyślność ofiar kradnąc pozostawione bez opieki, wartościowe przedmioty.

Stąd też w czasie pobytu w lokalu pamiętajcie Państwo, aby:
- dobrze zabezpieczyć swoje portfele, telefony komórkowe oraz dokumenty,
- zwracać uwagę na miejsca, w których pozostawiane są wartościowe przedmioty - torebki, portfele, telefony oraz marynarki czy kurtki. Odchodząc od stolika nie pozostawiajcie tych rzeczy bez nadzoru. Wieszając ubrania w szatniach, które nie są dozorowane należy liczyć się z ich utratą,
- pieniądze i karty chowajcie w miejscach niedostępnych dla złodzieja.

Pamiętaj - nowo poznana osoba, która z pozoru wydaje się miła, adoruje i wspólnie bawi się na parkiecie może okazać się złodziejem. Osoba taka robi wszystko, aby uśpić czujność. Często udając nietrzeźwego obserwuje, wykorzystuje nadarzającą się okazję i okrada pozostawioną torebkę lub marynarkę.

new / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.