bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 23 stycznia 2012
  • wyświetleń: 1969

Przekazał informację o wandalach

Postawą godną naśladowania wykazał się mieszkaniec Bielska-Białej, który informację o wandalach dewastujących przystanek autobusowy natychmiast przekazał oficerowi dyżurnemu policji. Dzięki temu, chwilę później trzej chuligani w wieku od 17-19 lat byli już w rękach policjantów.

Trwa kampania „Nie reagujesz akceptujesz”, której celem jest ograniczenie liczby przestępstw pospolitych, między innymi poprzez zwiększenie świadomości mieszkańców i wzmocnienie ich reakcji na naruszenia prawa szczególnie uciążliwe. Kiedy w sobotnią noc mieszkaniec naszego miasta zauważył chuliganów, którzy kilkoma mocnymi kopniakami wybili szyby w wiacie przystanku autobusowego przy ul. Partyzantów, nie był obojętny. Natychmiast przekazał swoje spostrzeżenia oficerowi dyżurnemu policji.

Mężczyzna poinformował też, że wandale wsiedli do nadjeżdżającego autobusu i odjechali w kierunku Al. Armii Krajowej. W autobusie zatrzymali ich policjanci z Wydziału Prewencji.

Trzej nastolatkowie byli pijani. Badanie stanu ich trzeźwości dało wyniki od 1-1,5 promili alkoholu. Trafili do policyjnego aresztu. Dzisiaj usłyszeli zarzuty uszkodzenia mienia o wartości 500 zł, za co grozi im do 5 lat za kratami.

new / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.