Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 19 listopada 2017
  • 20 listopada 2017
  • wyświetleń: 4304

Kampania społeczna #Jestemzłosiem - spotkanie w Klubokawiarni

Za nami:

Łosie są chwilowo bezpieczne, polowań na nie na razie nie będzie. Czy uda się zapewnić łosiom spokojną przyszłość? Spotkanie z Dianą Maciąga z Pracowni na Rzecz Wszystkich Istot, która opowie o kampanii społecznej #Jestemzłosiem, odbędzie się 20 listopada w Klubokawiarni Aquarium w Bielsku-Białej.

łoś, #jestemzłosiem
Łosie mogą trafić na listę gatunków chronionych · fot. Adam Wajrak


- 16 lat temu wprowadzono moratorium zakazujące polowań na łosie. Obecnie Ministerstwo Środowiska i PZŁ chcą cofnąć ten zakaz. Większość społeczeństwa nie zgadza się na zabijanie łosi, a wręcz domaga się poszerzenia listy zwierząt chronionych o łosie. Jaki będzie dalszy los tych zwierząt w Polsce? Czy uda się zatrzymać lobby myśliwskie, które chce powrotu łosi na listę zwierząt łownych? Jaką siłę mają głosy naukowców, obrońców zwierząt i obywateli stających w obronie króla polskich mokradeł? - mówią koordynatorzy kampanii #Jestemzłosiem.

Odpowiedzi na szereg pytań dotyczących ochrony łosi w kontekście ochrony gatunkowej zwierząt, planowanych zmian w ustawie łowieckiej, zapowiedzi odstrzałów zwierząt chronionych będzie można poznać podczas spotkania z Dianą Maciąga z Pracowni na Rzecz Wszystkich Istot, koordynatorką akcji społecznej „Rykowisko dla jeleni, nie dla myśliwych”. Spotkanie odbędzie się w Klubokawiarni Aquarium w Bielsku-Białej o godzinie 18.00. Wstęp wolny.

- Ponieważ głos społeczny jest bardzo ważny nadal można się podpisywać pod apelem o wprowadzenie łosia na listę gatunków chronionych na stronie www.akcja.przyrodnicze.org - zachęcają koordynatorzy akcji.

BM / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.