bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 14 listopada 2017
  • wyświetleń: 10888

Znamy wyniki obywatelskiego. Strażacy zgarnęli prawie milion zł!

Poznaliśmy wyniki tegorocznego głosowania na Budżet Obywatelski. Strażakom z ochotniczych jednostek udało się zdobyć prawie milion złotych na realizację zgłoszonych projektów.

osp
Znamy wyniki obywatelskiego. Strażacy zgarnęli prawie milion zł! · fot. komorowice.pl


W tym roku największą liczbę głosów zdobył wspólny projekt czterech jednostek OSP z terenu Bielska-Białej. Na projekt "Ratują, szkolą się i integrują społeczność lokalną. Modernizacja 4 OSP Bielska-Białej poprzez wymianę lekkich samochodów pożarniczych w OSP: Komorowice Krakowskie, Komorowice Śląskie, i Stare Bielsko oraz remont sali i klatki schodowej OSP Straconka" zagłosowało ponad 12 tysięcy osób!

Do realizacji przejdą także trzy inne projekty ogólnomiejskie:
  • Modernizacja boiska przy Szkole Podstawowej nr 2 Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja w Bielsku-Białej, pl. M. Lutra 7 - 8 086 głosów,
  • "Zdrowy i prosty kręgosłup" - zakup bezinwazyjnego urządzenia do diagnostyki wad postawy ciała u dzieci i młodzieży - 6 022 głosów,
  • Lotniczy Plac Zabaw - 1 288 głosów.


W głosowaniu na projekty osiedlowe prym wiodły te, które zostały zgłoszone przez osoby związane z Ochotniczymi Strażami Pożarnymi. Z puli pieniędzy na projekty osiedlowe zakupione zostaną m.in. lekkie wozy pożarnicze dla OSP Hałcnów i OSP Kamienica. Za 100 tys. złotych doposażona zostanie jednostka OSP Leszczyny. 10 tys. złotych trafi również do OSP Komorowice Śląskie. Jednostka z Komorowic zamontuje na remizie monitoring wizyjny.

Pełna lista projektów osiedlowych, które zostaną przekazane do realizacji, znajduje się na stronie www.obywatelskibb.pl.

głosowanie
Struktura głosujących · fot. obywatelskibb.pl

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.