bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 10 listopada 2017
  • wyświetleń: 4835

[ZDJĘCIA] Niecodzienna akcja bielskich strażaków w Rybniku

W miniony wtorek tuż po godzinie 17:00, strażacy z Rybnika otrzymali zgłoszenie o niezidentyfikowanej substancji w przesyłce pocztowej, w Urzędzie Pocztowym przy ulicy Pocztowej w Rybniku. Na miejsce kierowano lokalną straż pożarną oraz Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemicznego, aż z Bielska-Białej.

Akcja bielskich strażaków w Rybniku - 7.11.2017 · fot. Fotografia Pojazdów Ratowniczych Konrad Machura


Podczas sortowania przesyłek jeden z pracowników natrafił na niezaadresowaną kopertę bąbelkową, a w niej znajdowała się druga koperta oznaczona znakiem „BIOHAZARD”. Z racji powagi sytuacji pracownicy powiadomili o incydencie straż pożarną. Na miejscu pierwsza pojawiła się policja, a zaraz za nią strażacy z JRG Rybnik, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, ewakuowali personel i petentów, odizolowali osoby mające bezpośredni kontakt z przesyłką.

Gdy na miejsce dojechała Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemicznego z Bielska-Białej, rozpoczęto sprawdzenie przesyłki pod kątem skażenia radiacyjnego, chemicznego oraz pod kątem zawartości materiałów pirotechnicznych. Wstępnie jednak nie stwierdzono żadnego zagrożenia ze strony nieznanej przesyłki. Mimo pozytywnie rokujących pomiarów nie zlekceważono powagi sytuacji. W celu dokładnego przebadania materiału, który znajdował się w środku, podjęto decyzję o transporcie „przesyłki”. Strażacy z Bielska-Białej w asyście policji przewieźli pakunek do Ośrodka Diagnostyki Zwalczania Zagrożeń Biologicznych Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii w Puławach (woj. lubelskie).

Rybniccy policjanci prowadzą czynności zmierzające do ustalenia nadawcy podejrzanej przesyłki. W związku z zaistniałą sytuacją, nadzorem epidemiologicznym zostało dziewięć osób, w tym dwóch policjantów. Wszystkie osoby zagrożone zostały poddane procesowi dekontaminacji, oraz są objęte nadzorem epidemiologicznym przez Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Rybniku.

Autorem fotoreportażu jest Konrad Machura.
www.facebook.com/KonradMachuraFotografiaPojazdowSpecjalnych/

sid / bielsko.info
źródło: Fotografia Pojazdów Specjalnych Konrad Machura

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.