Reklama

Wiadomości

  • 29 października 2017
  • 30 października 2017
  • wyświetleń: 12455

[ZDJĘCIA] Orkan na Podbeskidziu. Ponad 100 interwencji straży

W wyniku gwałtownych wichur, które przeszły wczoraj przez Podbeskidzie, strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Bielsku-Białej odnotowali ponad 100 interwencji. Silny wiatr wyrywał drzewa, przewracał rusztowania, zrywał dachy i uszkadzał samochody. Do wieczora straż pożarna interweniowała 112 razy.

Akcja strażaków w Bestwince - 29.10.2017 · fot. KM PSP Bielsko-Biała


Najwięcej zdarzeń dotyczyło usuwania przez strażaków przewróconych konarów drzew z ulic, linii energetycznych, budynków oraz samochodów.

W wyniku gwałtownych wichur na skrzyżowaniu ulic Kolejowej i Nadbrzeżnej w Wilkowicach przewrócona przez wiatr topola, wyrwała i uszkodziła gazociąg średniego ciśnienia biegnący wzdłuż ulicy Kolejowej. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i zamknęli ruch na ulicy Kolejowej. Do czasu usunięcia wycieku przez pogotowie gazowe monitorowano stężenie gazu ziemnego w pobliżu miejsca zdarzenia. Pracownicy pogotowia gazowego założyli na uszkodzony rurociąg opaski zaciskowe, co ograniczyło wypływ gazu i umożliwiło przystąpienie do wycinania powalonego drzewa.

Bielscy strażacy byli wzywaniu dziewięciokrotnie do zerwanych dachów. W Bestwince przy ulicy Dworkowej został uszkodzony dach na powierzchni około 50m2 na budynku szkoły podstawowej. Działania strażaków polegały na przywiązaniu liną blachy do konstrukcji dachu.

Z kolei w Wilkowicach przy ulicy Kwiatkowskiego naderwany został arkusz blachy dachowej o wymiarach ok. 12m x 1m na terenie budowanej hali przemysłowej.

Dach zerwało również ze strażnicy OSP Dziedzice, mieszczącej się przy ulicy Strażackiej w Czechowicach-Dziedzicach. Cała papa znajdująca się na dachu została oderwana od desek. Działania zastępu polegały na ściągnięciu części papy na powierzchni 12m2, a pozostałe ok. 230m2 ponownie utwierdzono do desek.

Poza tym strażacy odnotowali kilka zdarzeń związanych z przyborami wód.

new, Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.