REKLAMA WYBORCZA

Wiadomości

  • 20 stycznia 2012
  • wyświetleń: 2003

30-latek napadł na pralnię

Policjanci zatrzymali po pościgu 30-letniego sprawcę napadu na pralnię przy ulicy Łukowej w Bielsku-Białej. Bandyta wtargnął do pralni, zagroził obsłudze pistoletem i zażądał wydania gotówki.

Do zdarzenia doszło w czwartek przed godziną 16.00. Napastnik wszedł do pralni i zagroził pracownicom użyciem broni. Zażądał wydania pieniędzy. Kobiety wszczęły alarm i zaczęły wzywać pomocy. Ich zdecydowana postawa spłoszyła przestępcę. Wybiegł z budynku i uciekał w kierunku centrum miasta.

W wyniku podjętych czynności policyjni wywiadowcy zatrzymali sprawcę po krótkim pościgu na ul. Mostowej. W czasie ucieczki odrzucił pistolet - jak się później okazało był to miotacz gazowy. Podczas zatrzymania szarpał się i wyrywał. Obezwładniono go zakuto w kajdanki. Badanie stanu jego trzeźwości dało wynik ponad 2 promili alkoholu.

Został przewieziony do policyjnego aresztu. Zatrzymany usłyszy prokuratorskie zarzuty napadu z bronią w ręku, za co może trafić za kraty na co najmniej 3 lata. O jego dalszym losie rozstrzygnie prokuratura i sąd.

new / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.