Reklama

Wiadomości

  • 17 października 2017
  • 18 października 2017
  • wyświetleń: 15521

Wspólna akcja policjantów i leśników. Wlepiali wysokie mandaty crossowcom

Mandaty za niedozwolony wjazd do lasu oraz brak ostrożności przy sprawowaniu opieki nad zwierzętami - to wyniki weekendowej akcji "Bezpieczny las". Działania były prowadzone przez dzielnicowych z komisariatu II w Bielsku-Białej oraz strażników leśnych z Nadleśnictwa Bielsko.

Działania "Bezpieczny Las" - 10.2017 · fot. KMP Bielsko-Biała


Akcja prowadzona była na terenie Klimczoka, Szyndzielni, Błatniej oraz bielskiej Stefanki, Koziej Górki, Cygańskiego Lasu i Doliny Wapienicy. Policjanci i strażnicy patrolowali leśne tereny. Celem ich działań było ujawnianie sprawców najczęściej popełnianych wykroczeń polegających, m.in. na złamaniu zakazu wjazdu do lasu pojazdami mechanicznymi, kradzieży drewna oraz braku ostrożności przy sprawowaniu opieki nad zwierzętami.

Aby zmniejszyć skalę tych problemów policjanci i strażacy przeprowadzili wspólne kontrole. W czasie akcji kilka osób ukaranych zostało mandatami za niedozwolony wjazd do lasu, m.in. na motocyklach crossowych. Za wykroczenia te na sprawców nałożono mandaty w wysokości 500 zł. Także właściciele czworonogów nie mogli w tym dniu liczyć na pobłażanie. Kilku z nich ukarano za to, że nie zachowali należytych środków ostrożności. W miejscu publicznym mężczyźni puścili psy wolno - bez kagańców i smyczy. Podobne działania przeprowadzone zostaną w najbliższym czasie.

Działania "Bezpieczny Las" - 10.2017
Działania "Bezpieczny Las" - 10.2017 · fot. KMP Bielsko-Biała


Działania "Bezpieczny las" są jednym z priorytetowych zadań realizowanych przez dzielnicowych w ramach programu "Dzielnicowy Bliżej Nas".

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.