Reklama

Wiadomości

  • 16 października 2017
  • 17 października 2017
  • wyświetleń: 9690

Zbierają podpisy pod petycją przeciwko zakazowi handlu w niedzielę

W związku z projektem ustawy wprowadzającej zakaz handlu w niedzielę, członkowie koła Nowoczesnej w Bielsku-Białej przeprowadzili wczoraj zbiórkę podpisów pod petycją przeciwko projektowi ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę.

Zbierają podpisy pod petycją przeciwko zakazowi handlu w niedzielę · fot. Nowoczesna Bielsko-Biała


Nowoczesna sprzeciwia się zwiększaniu ingerencji państwa oraz polityków w gospodarkę, a przede wszystkim prawa obywateli do wolnego wyboru, jak chcą spędzać dzień wolny i kiedy robić zakupy. Lokalnych działaczy Nowoczesnej wraz z posłem Mirosławem Suchoniem można było w niedzielę spotkać przed jedną z bielskich galerii handlowych.

- Akcja cieszyła się sporym zainteresowaniem. Spotkaliśmy się z sympatycznymi reakcjami i poparciem dla naszej inicjatywy. Bielszczanie są świadomi tego, że wprowadzenie zakazu handlu w niedzielę może przynieść szczególnie negatywne skutki dla handlu w naszym mieście. Bliskość baz turystycznych oraz granicy państwowej powodują, że niedziele są dniem, kiedy sklepy w Bielsku-Białej pełne są turystów i kupujących z Czech i Słowacji. Niedzielny zakaz handlu niewątpliwie negatywnie przełoży się na obroty tych sklepów oraz punktów gastronomicznych zlokalizowanych w centrach handlowych - informuje Zbigniew Dal, przewodniczący lokalnych struktur Nowoczesnej.

Podpisy są zbierane także w internecie na stronie dedykowanej akcji "Kupuję, kiedy chcę". Zakaz handlu w co drugą niedzielę ma wejść w życie od 1 stycznia 2018 roku.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.