Reklama

Wiadomości

  • 16 października 2017
  • wyświetleń: 9420

[ZDJĘCIA] Policjanci z Bielska-Białej zlikwidowali nielegalną fabrykę

Maszyna o wartości 250 tysięcy euro, 120 tys. sztuk papierosów oraz 1,6 tony krajanki tytoniowej - policjanci CBŚP z Bielska-Białej zlikwidowali nielegalną fabrykę papierosów w Trzebnicy. W akcji uczestniczyli również funkcjonariusze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego z Katowic.

Policjanci z Bielska-Białej zlikwidowali nielegalną fabrykę · fot. CBŚP


Policjanci CBŚP w Bielsku-Białej, przy udziale zespołów specjalnych CBŚP oraz funkcjonariuszy Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego weszli do dwóch pomieszczeń magazynowych znajdujących się na prywatnej posesji w Trzebnicy. Mundurowi na podstawie wspólnych informacji ustalili, że działa tam nielegalna fabryka papierosów.

Okna w halach produkcyjnych były zasłonięte styropianem i czarną folią, aby osoby postronne nie zauważyły przestępczego procederu. Obok miejsc produkcyjnych znajdowały się w pełni wyposażone pomieszczenia mieszkalne (kuchnia, łazienka, sypialnia) dla pracowników nielegalnej fabryki.

Policjanci z Bielska-Białej zlikwidowali nielegalną fabrykę
Policjanci z Bielska-Białej zlikwidowali nielegalną fabrykę · fot. CBŚP


Na gorącym uczynku policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, obsługujących urządzenia do nielegalnej produkcji papierosów. W hali magazynowej funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej zabezpieczyli prawie 1,6 tony krajanki tytoniowej i 123 tys. sztuk papierosów, kompletną linię technologiczną do produkcji papierosów, gilzy, kleje, agregaty prądotwórcze. Wartość zabezpieczonej maszyny do produkcji papierosów funkcjonariusze oszacowali na prawie 250 tys. euro.

Ze wstępnych wyliczeń wynika, że gdyby nielegalne wyroby akcyzowe trafiły na rynek, Skarb Państwa straciłby ponad 1,2 miliona złotych.

Policjanci prowadzą postępowanie przygotowawcze pod nadzorem Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu. Zatrzymanym osobom przedstawiono zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej. Na podstawie zebranego materiału dowodowego Sąd Rejonowy we Wrocławiu zastosował tymczasowy trzymiesięczny areszt wobec zatrzymanych mężczyzn.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.