Reklama

Wiadomości

  • 16 października 2017
  • 17 października 2017
  • wyświetleń: 9012

Młodzi lekarze z Podbeskidzia dołączyli do protestu rezydentów

Młodzi lekarze - stażyści, zrzeszeni w Beskidzkiej Izbie Lekarskiej dołączyli do protestu lekarzy. Od poniedziałku będą ubrani w specjalne koszulki w miejscach, w których odbywają staże, w wielu placówkach w naszym regionie.

lekarze
fot. Okręgowa Rada Lekarska


Okręgowa Rada Lekarska Beskidzkiej Izby Lekarskiej popiera lekarzy rezydentów domagających się godnego wynagrodzenia za swoją pracę.

- Samorząd Lekarski od dawna alarmuje, że ochrona zdrowia w naszym kraju jest dramatycznie niedofinansowana, co odbija się głównie na lekarzach w trakcie specjalizacji, specjalistach oraz pozostałych przedstawicielach zawodów medycznych, zwłaszcza zatrudnionych w sektorze publicznym. Występująca obecnie sytuacja, w której pensja lekarza rezydenta jest nieznacznie wyższa od najniszego wynagrodzenia jest niedopuszczalna i poniżająca dla ludzi, którzy poświęcili wiele lat i zadali sobie wiele trudu, aby zdobyć odpowiedzialny i trudny zawód lekarza - czytamy w stanowisku Okręgowej Rady Lekarskiej Beskidzkiej Izby Lekarskiej.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.