Reklama

Wiadomości

  • 14 października 2017
  • 16 października 2017
  • wyświetleń: 9195

10-osobowe wagoniki już na linie. Trwają testy kolei gondolowej

Trwają testy 10-osobowej kolei gondolowej, która już od nadchodzącego wielkimi krokami sezonu zimowego wywiezie turystów z dolnej stacji "Szczyrk Gondola" na Halę Skrzyczeńską.

kolej gondolowa
10-osobowe wagoniki już na linie. Trwają testy kolei gondolowej · fot. szczyrkowski.pl


W piątek szczyrkowska gondola wyruszyła w swój pierwszy kurs na Halę Skrzyczeńską. Gondolą będzie mogło podróżować 10 osób. Czas przejazdu na 1,5-kilometrowym odcinku wyniesie około 4 minut. Szybkość kolei to 6 m/s. Kolej będzie w stanie przewieźć 3000 osób na godzinę.

Budowa kolei gondolowej na Halę Skrzyczeńską to inwestycja słowackiej spółki Tatry Mountain Resorts, która w 2014 roku kupiła 97% akcji Szczyrkowskiego Ośrodka Narciarskiego. Duże doświadczenie w prowadzeniu inwestycji pozwoliło słowackiemu gigantowi na infrastrukturalne odnowienie Szczyrkowskiego Ośrodka Narciarskiego i wprowadzenie narciarstwa nowej jakości, całość jest prezentowana pod hasłem "Nowej ery Szczyrku".

kolej gondolowa
10-osobowe wagoniki już na linie. Trwają testy kolei gondolowej · fot. szczyrkowski.pl


Pierwszy etap inwestycji, którego efekt zobaczymy już w najbliższym sezonie 2017/2018, pochłonie ponad 30 mln euro i jest nie lada wyzwaniem nawet dla spółki, która doskonale zna biznes zimowy. TMR na nowy sezon zimowy buduje w Szczyrku aż 3 koleje linowe marki Leitner, z czego jedną będzie 10-osobowa gondola na z Parkingu u Kowalskiego na Halę Skrzyczeńską, 2 pozostałe to 6-osobowe krzesła, które będą wywozić narciarzy z Soliska na Halę Skrzyczeńską i Wierch Pośredni.

Modernizacja ośrodka będzie gotowa w listopadzie, a wraz z nią czeka na narciarzy szereg nowości - wielofunkcyjny budynek w nowej centralnej części ośrodka między Czyrną a Soliskiem, z którego startować będzie 10-osobowa czarno-złota gondola Sigma Cabine. W budynku znajdą się kasy, infocentrum, sklep oraz wypożyczalnia, przechowalnia nart i toalety. W tej lokalizacji znajdzie się też duży parking na 700 miejsc.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.