REKLAMA WYBORCZA

Wiadomości

  • 18 stycznia 2012
  • wyświetleń: 4064

Pijani kierowcy na bielskich ulicach

W poniedziałek bielscy policjanci prowadzili akcję pod kryptonimem “Trzeźwość”. Celem działań była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez kontrolowanie stanu trzeźwości kierujących. Policjanci wyeliminowali z ruchu czterech nietrzeźwych kierowców.

Policja, policjant, alkomat, alkohol
Pijani kierowcy na bielskich ulicach · fot. Policja


Działania skierowane przeciwko pijanym użytkownikom dróg prowadzone były od godz. 5.00 do 13.00. Policyjne patrole kontrolowały stan trzeźwości jednocześnie w kilku miejscach. Sprawdzono blisko 400 kierowców.

Tuż po 7.00 na bielskiej ul. Mazańcowickiej policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli 41-letniego kierowcę audi. Badanie alkomatem wykazało, że zatrzymany mężczyzna miał we krwi ponad 0,5 promila alkoholu. Nie miał przy sobie prawa jazdy, bo sąd zatrzymał mu uprawnienia za wcześniejszą jazdę "na podwójnym gazie". Tak więc sprawca odpowie dodatkowo za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Zaledwie godzinę później w tym samym miejscu patrol zatrzymał 44-letniego kierowcę volkswagena, którego badanie alkomatem dało identyczny wynik jak jego poprzednika.

Kilka minut po 8.00 „wpadł” 62-letni kierowca fiata. Badanie stanu jego trzeźwości wykazało prawie 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Za jazdę „na podwójnym gazie” zatrzymanym grozi im teraz do 2 lat więzienia.

Z kolei na ul. Aleksandrowickiej w Bielsku-Białej policjanci zatrzymali 60-latka, który kierował toyotą w stanie po użyciu alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że sprawca miał we krwi 0,34 promila.

Po raz kolejny policja apeluje o rozwagę! Wsiadając za kierownicę zachowajcie trzeźwość. Konsekwencje wypadków spowodowanych pod wpływem alkoholu mogą być tragiczne w skutkach. Poza karą wymierzaną przez sąd - nieraz pozbawieniem wolności, podaniem wyroku do publicznej wiadomości, utratą prawo jazdy - sprawcy nie mogą liczyć na wypłatę odszkodowania przez ubezpieczyciela z tytułu OC. Niejednokrotnie z własnej kieszeni lub majątku rodziny pokrywają spowodowane przez siebie straty. Czasem zmuszeni są płacić dożywotnie renty swoim ofiarom.

new / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.