Reklama

Wiadomości

  • 11 października 2017
  • wyświetleń: 7152

[WIDEO] Z szoferki prosto na izbę wytrzeźwień

Do kuriozalnej sytuacji doszło w nocy z poniedziałku na wtorek w Wilkowicach. Kierowca ciężarowego Volvo zabłądził i wjechał na nieoświetloną wąską drogę, która kończyła się w zaroślach. Szofer próbował zawrócić, ale zakopał się w błocie. Mieszkańcy zaniepokojeni dziwnymi odgłosami w środku nocy postanowili sprawdzić, co się dzieje.

Pijany kierowca ciężarówki w Wilkowicach - 10.10.2017 · fot. czytelnik


Okazało się, że kierowca ciężarówki jest kompletnie pijany i ma zamiar wygrzebać zestaw z błota, po czym ruszyć w dalszą trasę. Świadkowie tego zajścia postanowili wezwać policję. Podejrzenia okazały się słuszne. Kierowca ciężarowego Volvo wydmuchał ponad dwa promile. 63-letni mężczyzna zachowywał się irracjonalnie i stanowił zagrożenie dla własnego bezpieczeństwa, więc funkcjonariusze szczyrkowskiego komisariatu, osadzili kierowcę na izbie wytrzeźwień.

Właściciel firmy transportowej wezwał na miejsce pomoc drogową. Wspólnie z jej pracownikami ustalili, że firma zabezpieczy samochód i pozostawi w depozycie kluczyki wraz z dokumentami do czasu przyjazdu drugiego kierowcy. Jeśli nie uda mu się samodzielnie wydostać z błotnej pułapki, trzeba będzie użyć ciężkiego sprzętu, żeby wyjechać zestawem na drogę.

Pijany kierowca Volvo po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Grożą mu dwa lata więzienia. Jak udało się dowiedzieć dziennikarzom Bielskich Dróg, zaraz po wyjściu z przesłuchania na komisariacie, mężczyzna pożyczył 10 złotych od pracowników pomocy drogowej. Tłumaczył, że jest głodny i musi sobie kupić coś do jedzenia. W pobliskim markecie kupił 4 piwa i wypił je w ciągu kilku minut, po czym zasnął na pobliskim trawniku.

Portal Bielskie Drogi otrzymał zdjęcia i film od mieszkańców pobliskiej posesji, którzy pragną zachować anonimowość, co do swoich danych i miejsca zamieszkania. Fakt nocnej interwencji funkcjonariuszy na terenie Wilkowic i zatrzymanie 63-letniego kierowcy ciężarówki za jazdę w stanie nietrzeźwości, wczoraj popołudniu potwierdziła podinspektor Elwira Jurasz z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

sid / bielsko.info

źródło: bielskiedrogi.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.