Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 5 października 2017
  • wyświetleń: 4016

Na dwa dni seniorzy przejmą miasto. Zapraszamy na Dni Seniora

Za nami:

Prezydent Miasta Bielska-Białej oraz Rada Seniorów Miasta Bielska-Białej zapraszają na "Dni Seniora w Bielsku-Białej", które odbędą się od 10 do 12 października 2017 roku.

Senioralia
Senioralia Wojewódzkie w Bielsku-Białej


10 października w godzinach od 10.00 do 15.00 w Parku im. Juliusza Słowackiego, na terenie Kompleksu Sportowego "Orlik", sezonowego lodowiska oraz Bielskiego Centrum Kultury odbędzie się impreza plenerowa.

Seniorzy będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych (densytometria, spirometria, ocena wieku serca), porad zdrowotnych, instruktażu udzielania pierwszej pomocy, wziąć udział w zajęciach rekreacyjnych (warsztaty nordic walking, warsztaty nauki gry w boule, ćwiczenia ogólnorozwojowe, piłkarzyki stołowe, tenis stołowy).

Ponadto zostaną zorganizowane warsztaty rękodzieła (m.in.: decoupage, szycie maskotek, wyplatanie breloczków metodą makramową, malowanie na szkle i płótnie) i stanowiska informacyjne (Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej, Straż Miejska w Bielsku-Białej, Miejskie Centrum Informacji Turystycznej, Środowiskowe Centrum Pomocy w Bielsku-Białej, Bielski Uniwersytet Trzeciego Wieku, Stowarzyszenie Akademia Seniora, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Okręgowy w Bielsku-Białej, Stowarzyszenie Amazonki w Bielsku-Białej).

Równocześnie na scenie odbywać się będą wykłady, pokazy i występy artystyczne.

11 i 12 października na terenie Bielska-Białej odbędą się liczne imprezy rekreacyjne i kulturalne, przygotowane przez miejskie jednostki organizacyjne. Seniorzy będą mogli m.in. zwiedzić Teatr Polski w Bielsku-Białej (z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc decyduje kolejność zgłoszeń - zapisy pod nr. 33 49 71 492), 11 października obejrzeć w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej spektakl pt. „Kogut w rosole” w reżyserii Marka Gierszała, a 12 października uczestniczyć w koncercie Julii Vikman Ballady i Romanse ESTRADOWO, który odbędzie się w Bielskim Centrum Kultury. W programie koncertu znajdą się utwory z repertuaru Bułata Okudżawy, Żanny Biczewskiej, Anny German, Czesława Niemena, Władimira Wysockiego i inne znane Ballady i Romanse.

Bilety na spektakl "Kogut w rosole" w cenie 5,00 zł (dla osób, które ukończyły 60 lat) można zakupić od 4 października 2017 r. w kasie Teatru Polskiego w Bielsku-Białej, przy ul. 1 Maja 1. Kasa biletowa czynna jest od wtorku do piątku w godz. 10.00-14.00 oraz 15.00-18.00, w weekendy na 3 godz. przed spektaklem (tel. 33 829 31 60).

Bilety na koncert Julii Vikman w cenie 5,00 zł (dla osób, które ukończyły 60 lat) można zakupić od 4 października 2017 r. w kasie Bielskiego Centrum Kultury przy ul. Juliusza Słowackiego 27 (I piętro, pokój nr 12). Kasa biletowa czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00 (tel. 33 828 16 45, 512 265 535).

Udział w pozostałych imprezach organizowanych w ramach "Dni Seniora w Bielsku-Białej" jest bezpłatny.

Więcej informacji na temat "Dni Seniora w Bielsku-Białej" oraz działań Gminy Bielsko-Biała na rzecz seniorów na stronie internetowej www.seniorzybielsko.pl.

Dni Seniora

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.