Reklama

Wiadomości

  • 17 stycznia 2012
  • wyświetleń: 7254

Fabryka polskiej heroiny w Rudzicy

37-letni mężczyzna podejrzany o produkcję znacznych ilości polskiej heroiny może trafić do więzienia na co najmniej trzy lata. Sprawca został zatrzymany przez policjantów z pododdziału prewencji oraz funkcjonariuszy z referatu antynarkotykowego. Zabezpieczono 120 ml gotowego narkotyku oraz 150 kg przerobionej słomy makowej służącej do jego produkcji.

narkotyki, heroina
Policjanci zlikwidowali "fabrykę" polskiej heroiny. · fot. Policja


Policjanci uzyskali informację, z której wynikało, że na jednej z posesji w Rudzicy produkowane są hurtowe ilości narkotyków. Od dłuższego czasu obserwowali zabudowania. Wkroczyli do domu podejrzewanego mężczyzny i zatrzymali go na gorącym uczynku przestępstwa.

W trakcie przeszukania odnaleziono prekursory, które służyły do produkcji polskiej heroiny, w tym 120 ml gotowego już narkotyku, 150 kg przetworzonej słomy makowej oraz kilka gramów marihuany. W celu szczegółowego wyjaśnienia sprawy zatrzymano 37-letniego mężczyznę i jego 55-letniego ojca.

Ostatecznie zarzuty produkcji znacznych ilości środków odurzających usłyszał młodszy z mężczyzn, któremu za przestępstwo to grożą co najmniej 3 lata więzienia. W przeszłości był on już karany za przestępstwa narkotykowe. W sobotę prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny i poręcznie majątkowe.

new / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.