bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 1 października 2017
  • wyświetleń: 3345

[ZDJĘCIA] Ruszyły „Wieczory Ożywienia Wiary” w Bielsku-Białej

Śpiewy wielbiące Boga, świadectwo osoby uczestniczącej w kursie Alfa, rozważania słowa Bożego, osobista adoracja przed Najświętszym Sakramentem oraz prośba o Boże błogosławieństwo dla mieszkańców Podbeskidzia - złożyły się na inauguracyjne spotkanie pod nazwą „Wieczory Ożywienia Wiary” w bielskim kościele NSPJ. Adresowana do młodych akcja będzie odbywać się cyklicznie w każdą czwartą niedzielę miesiąca w jednej z najbardziej znanych świątyń w Bielsku-Białej, usytuowanej przy dworcu PKS.

Ruszyły „Wieczory Ożywienia Wiary” w Bielsku-Białej - 09.2017 · fot. Diecezja Bielsko-Żywiecka


Inauguracyjne spotkanie w ramach nowej inicjatywy diecezjalnego duszpasterstwa młodzieży poprowadził ks. Przemysław Sawa, kierujący Szkołą Ewangelizacji Cyryl i Metody (SECiM) w Bielsku-Białej. Zapewnił, że każde spotkanie w ramach „Wieczorów Ożywienia Wiary” będzie nieco inne.

- Wierzę, że przez was przynajmniej jedna osoba przyjdzie tu za miesiąc. Będzie to czas uwielbienia Pana Boga śpiewem. Nie zabraknie muzyki i modlitwy wstawienniczej - podkreślił ewangelizator.

Swym świadectwem podzieliła się Julia - uczestniczka kursu Alfa, który był dla tej młodej osoby przygotowaniem do bierzmowania. „Nie przypuszczałam, że będzie to tak fajny i przyjemny czas. Czuję, że moja wiara zmieniła się na lepsze. Zaczęłam postrzegać Boga jako Kogoś bliskiego. Przed kursem, będąc na Mszy, czasem się nudziłam. Przeżywałam takie rozmemłanie religijne” - wspominała dziewczyna, podkreślając, że doświadczenie modlitwy uwielbienia bardzo jej się spodobało.

Od 6 października br. w bielskiej Luce Arena (ul. Legionów 26/28, bud. F, „Nowe Miasto”) ruszy kurs Alpha dla młodzieży - cykl interaktywnych spotkań, w trakcie których uczestnicy będą mogli zastanowić się nad sensem życia w perspektywie wiary chrześcijańskiej. Inicjatywa jest skierowana do uczestników w wieku ponadgimnazjalnym i w tej formie kurs będzie odbywał się w Bielsku-Białej po raz pierwszy. Zapisy są możliwe poprzez wypełnienie formularza na stronie secim.pl

Ks. Sawa zaprosił młodych do wzięcia udziału w kursie oraz „Wieczorach Ożywienia Wiary”. Przypomniał jednocześnie, że chodzi o to, by można się było nauczyć wspólnie uwielbiać Pana Boga radośniej, „by wspólnie coś przeżyć”.

- Bez względu na to, ile osób tu przyjedzie, czekać będzie na każdego z was Pan Jezus - dodał, prosząc, by nie wahać się powierzyć Bogu swe problemy i troski.

Spotkanie, podczas którego grał zespół Tehillah, złożony z członków diakonii muzycznej Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody, zakończyła modlitwa przed Jezusem Eucharystycznym. Młodzi ludzie otoczyli ołtarz z Najświętszym Sakramentem. Prosili też o Boże błogosławieństwo dla mieszkańców Podbeskidzia, modląc się na cztery strony świata.

new / bielsko.info, źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.