Reklama

Wiadomości

  • 1 października 2017
  • 8 października 2017
  • wyświetleń: 12840

[WIDEO] Otwarto stację szybkiego ładowania samochodów na prąd

W czwartek, 5 października na terenie podziemnego parkingu Gemini Parku uroczyście otwarto stacja szybkiego ładowania samochodów elektrycznych. Zapraszamy do obejrzenia materiały wideo z otwarcia stacji.Stacja została uruchomiona na terenie parkingu podziemnego Gemini Park. W czasie inauguracji odbyła się prezentacja sposobu działania stacji - pokaz ładowania samochodu elektrycznego.

Gospodarzami wydarzenia byli: Zbigniew Michniowski, pełnomocnik Prezydenta Miasta Bielska-Białej ds. Zrównoważonego Rozwoju, Krzysztof Brączyk, dyrektor Gemini Park Bielsko-Biała oraz Rafał Czyżewski, prezes zarządu Greenway Infrastructure Poland Sp. z o.o.

stacja do ładowania samochodów
Uroczyste przecięcie wstęgi - 05.10.2017 · fot. bielsko.info


- Jesteśmy na początku rozwoju elektromobilności w Polsce. Plan dla Polski to milion elektrycznych aut do roku 2025. Bielsko-Biała jest postrzegane jako lider w dziedzinie walki o jakość powietrza. Miasto podejmuje szereg działań na rzecz zrównoważonego rozwoju. W 2013 roku zostało uhonorowane najwyższą europejską nagrodą dla samorządów EPSA 2013 za kampanię „Bielsko-Biała chroni klimat” - czytamy w informacji związanej z inauguracją stacji.

Stację buduje firma Greenway Infrastructure Poland, która planuje do połowy 2020 roku utworzyć w kraju sieć blisko 200 stacji szybkiego ładowania.

new, Ariel Brończyk / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.