bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 29 września 2017
  • 1 października 2017
  • wyświetleń: 5307

KOD znów wychodzi na ulice. Protest pod Sądem Okręgowym

Za nami:

Komitet Obrony Demokracji jest niezadowolony z propozycji ustaw przygotowanych przez prezydenta Andrzeja Dudę. W związku z tym 1 października pod sądami w całej Polsce odbędą się kolejne protesty.

"Łańcuch światła" pod Sądem Okręgowym - 18.07.2017
"Łańcuch światła" pod Sądem Okręgowym - 18.07.2017 · fot. Sid


KOD Podbeskidzie uważa, że lipcu PiS próbował przeprowadzić w Polsce ustrojowy zamach stanu.

- Ustawami chciał zmienić przepisy Konstytucji i upolitycznić polskie sądy. W odpowiedzi na to w całej Polsce wybuchły wielkie protesty społeczne. W 280 miejscowościach na ulice wyszły Obywatelki i Obywatele, którzy solidarnie stanęli w obronie niezależnych sądów. Od prezydenta RP, jako strażnika Konstytucji, żądaliśmy wtedy zawetowania pisowskich ustaw - mówią przedstawiciele Komitetu Obrony Demokracji.

Po wecie prezydenta, KOD czekał na przygotowanie prezydenckich propozycji dotyczących Sądu Najwyższego i Krajowej Rady Sądownictwa.

- Czekaliśmy na zapowiadane projekty i doczekaliśmy się ich 26 września, i niestety, zawiedliśmy się. Prezydent Andrzej Duda udowodnił, że faktycznie od lipca nie próżnował. Stworzył dwa kolejne, koszmarne projekty. Propozycje Ziobry były skandaliczne, Andrzeja Dudy są bardzo złe… albo się przestrzega prawa, albo się je łamie. Innej możliwości nie ma - informuje KOD.

W związku z tym Komitet Obrony Demokracji w całej Polsce nawołuje do protestów pod sądami. Mają odbyć się w niedzielę 1 października o godzinie 19.00.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.