bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 28 września 2017
  • wyświetleń: 6220

Akademia Techniczno-Humanistyczna na 2795. miejscu na świecie

Według aktualnego Webometrycznego Rankingu Uniwersytetów Świata "Webometrics Ranking of World Universities" Akademia Techniczno-Humanistyczna odnotowała awans zajmując 2795. miejsce pośród wszystkich typów uczelni (klasyfikacja objęła ponad 20 tysięcy szkół).

ATH
Akademia Techniczno-Humanistyczna na 2795. miejscu na świecie · fot. ATH Bielsko-Biała


W poprzednich latach, w rankingu światowym Uczelnia zajmowała miejsca pomiędzy 3700 a 3800. Natomiast w zestawieniu z 419. uczelniami polskimi Akademia znalazła się na 52. miejscu.

Ranking jest inicjatywą grupy badawczej Cybermetrics Lab, należącej do Consejo Superior de Investigaciones Científicas (CSIC) - Najwyższej Rady Badań Naukowych z siedzibą w Madrycie. CSIC znajduje się w czołówce organizacji badawczych w Europie.

Głównym celem rankingu jest promowanie akademickiej obecności w internecie, a przez to znaczne zwiększenie transferu naukowej i kulturalnej wiedzy generowanej przez uniwersytety. Wskaźniki internetowe poddawane są szczegółowej analizie według kryteriów: widoczności, wpływu, otwartości i prestiżu. Bierze się pod uwagę zarówno ilość treści internetowych (ze szczególnym naciskiem na działalność naukową), jak i widoczność , wpływ i znaczenie publikacji internetowych.

Webometrics mierzy nie tylko naukowy wpływ działalności uniwersyteckiej, ale także znaczenie transferu osiągnięć naukowych do przemysłu oraz zaangażowanie społeczne (kulturowe i środowiskowe).​

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.