Wiadomości

  • 27 września 2017
  • 5 października 2017
  • wyświetleń: 11060

Tylko jedna oferta na zaprojektowanie parkingu przy stadionie

Tylko jedna firma zgłosiła swój udział w przetargi na wykonanie dokumentacji projektowej budowy parkingu przy ulicy Tadeusza Rychlińskiego. Przygotowano pięć wariantów obiektu, który powstanie po zburzeniu komendy policji. Koncepcje zakładają budowę parkingu jednopoziomowego, jak i wielopoziomowego.

Projekty Koncepcyjne Zagospodarowania Terenu · fot. MZD Bielsko-Biała


W przyszłym roku bielscy policjanci przyniosą się do nowej siedziby przy ulicy Piekarskiej. Stara komenda przy ulicy Rychlińskiego zostanie zburzona, a na jej miejscu powstanie parking. Będzie służył przede wszystkim kibicom, którzy narzekają na brak miejsc parkingowych przy stadionie miejskim.

We wrześniu Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej ogłosił przetarg na wykonanie pełnozakresowej, pełnobranżowej i kompletnej dokumentacji projektowo - kosztorysowej budowy parkingu oraz pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją robót objętych dokumentacją. W zamówieniu publicznym wzięła udział tylko jedna firma. EC Industria z Piątkowiska wyceniła zaprojektowanie parkingu na kwotę 198 tys. złotych.

stadion miejski
Parking powstanie na miejscu Komendy Miejskiej Policji · fot. bielsko.info


Przygotowano pięć projektów koncepcyjnych zagospodarowania terenu. Pierwsze trzy zakładają budowę parkingu jednopoziomowego. W zależności od wariantu na takim parkingu znalazłoby się od 130 do 159 miejsc postojowych. Szacunkowy koszt budowy parkingu jednopoziomowego wynosi 2,5 mln złotych.

Dwa kolejne warianty koncepcyjne zakładają budowę parkingu trzykondygnacyjnego (284-298 miejsc postojowych). Koszt budowy takiego parkingu będzie czterokrotnie wyższy niż budowa parkingu jednopoziomowego. Szacunkowy koszt budowy parkingu wielopoziomowego wynosi 10,7 mln złotych.

Wizualizacje parkingu - kilka koncepcji · fot. MZD Bielsko-Biała


Projektowany parking powinien być skomunikowany od strony ulicy Tadeusza Rychlińskiego oraz dodatkowo ciągiem pieszo jezdnym od strony Hali Sportowej i Gimnazjum do ulicy Władysława Broniewskiego.

Dla autobusów przyjmuje się możliwość parkowania na wydzielonym dla nich parkingu. Ze względu na utrudnienia dojazdu dla autobusów (szerokość ulicy Rychlińskiego i promienie skrętu na jej połączeniach z ulicami Broniewskiego i Żywiecką) przyjęto stosowanie parkingu autobusów tylko w części przedstawianych koncepcji.

Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał 9 miesięcy na wykonanie dokumentacji projektowej parkingu.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.