Reklama

Wiadomości

  • 16 stycznia 2012
  • 30 stycznia 2012
  • wyświetleń: 2742

Kontrole autokarów przed feriami

Ślascy policjanci jak co roku przed wyjazdami dzieci na zimowy wypoczynek, będą sprawdzać stan techniczny autokarów oraz trzeźwość ich kierowców. Rodzice i opiekunowie chęć przeprowadzenia takiej kontroli powinni zgłosić funkcjonariuszom kilka dni przed podróżą.

Policjanci kontrolują autobusy
Zanim młodzież wyjedzie na ferie policjant może sprawdzić stan techniczny autokaru oraz trzeźwość kierowcy.


Ferie zimowe - miejsca kontroli autokarów w województwie śląskim

Okres ferii zimowych charakteryzuje się wzrostem ilości jeżdżących po drogach pojazdów, w szczególności autobusów przewożących dzieci i młodzież. Taka sytuacja wymaga od Policji podjęcia dodatkowych czynności mających na celu poprawę bezpieczeństwa osób podróżujących pojazdami przed rozpoczęciem przejazdu, jak również w trakcie podróży.

Podobnie jak w latach ubiegłych, należy spodziewać się zwiększonego ruchu samochodowego zwłaszcza w dni weekendowe na głównych drogach prowadzących do atrakcyjnych turystycznie miejscowości województwa śląskiego.

W okresie trwania ferii zimowych od 14 stycznia do 26 lutego należy spodziewać się wzmożonego napływu informacji o odjeżdżających autokarach wraz z kierowanymi prośbami o przeprowadzenie kontroli stanu technicznego tego rodzaju pojazdów oraz stanu trzeźwości ich kierujących. Dlatego też, policja prosi organizatorów wypoczynku dla dzieci, opiekunów, rodziców o odpowiednio wcześniejsze informowanie z co najmniej 2-dniowym wyprzedzeniem o konieczności podjęcia czynności kontrolnych autokarów.

Wcześniejsza informacja o kontroli autokarów pozwoli na odpowiednie zaplanowanie służby dla policjantów, co usprawni wykonanie tych czynności. Sprawdzenia pojazdów przewożących dzieci na wypoczynek zimowy w uzasadnionych przypadkach będą również wykonywane na trasie ich przejazdu.

Po prawej stronie zamieszczamy informację zawierającą miejsca kontroli autokarów w poszczególnych komendach policji województwa śląskiego. W Bielsku-Białej policja będzie sprawdzać autokary na dworcu PKS przy ulicy Warszawskiej (kontakt z komendą: tel. 33 8121290, fax: 33 8121294, 33 8121255, fax: 33 8121266).

Prośby o kontrole autokarów można kierować również do Inspekcji Transportu Drogowego na nr tel 32 428-81-53.

aka / bielsko.info

źródło: KWP Katowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.