bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 27 września 2017
  • wyświetleń: 4796

Nowoczesna wystawi własnego kandydata na prezydenta miasta

Jesień to okres wyborów w strukturach Nowoczesnej w całej Polsce. Również lokalne koło Nowoczesnej na walnym zebraniu członków wybrało swoje nowe władze. W Bielsku-Białej i powiecie bielskim w strukturach partii działa kilkadziesiąt osób.

Reklama

nowoczesna
Bielska Nowoczesna ma nowe władze · fot. Nowoczesna Bielsko-Biała


Nowym przewodniczącym koła został Zbigniew Dal, radca prawny z Bielska-Białej, natomiast w skład zarządu weszli: Danuta Tarnawa, Monika Suchoń, Katarzyna Adamiec, Marek Błasiak, Grzegorz Martinek, Mirosław Suchoń, Piotr Rembisz i Artur Świątkiewicz. Wybrano również delegatów na konwencję regionalną, która wkrótce wybierze przewodniczącego regionu śląskiego oraz członków rady regionu.

Oprócz wyboru nowych władz koła wiodącym tematem zebrania były przygotowania do nadchodzących wyborów samorządowych. Nowo wybrany przewodniczący poinformował, że część kandydatów, którzy będą ubiegać się przyszłym roku o miejsca w samorządach, została już wyselekcjonowana.

- Jako bielska Nowoczesna przygotowujemy się bardzo mocno do wyborów samorządowych. Jestem przekonany, że wystawimy silną reprezentację zarówno w wyborach do rady miejskiej, jak i do rady powiatu bielskiego. Planujemy również wystawienie własnego kandydata na prezydenta Bielska-Białej - powiedział Dal.

Nieoficjalnie ustaliliśmy, że jako kandydaci na prezydenta są brani pod uwagę Mirosław Suchoń, poseł Nowoczesnej z Bielska-Białej i nowo wybrany szef lokalnych struktur Zbigniew Dal. Ostateczna decyzja prawdopodobnie zapadnie późną jesienią, po zakończeniu procesu wyborczego na wszystkich szczeblach Nowoczesnej.

ab / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.