bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 21 września 2017
  • wyświetleń: 10793

Trzeba będzie skasować bilet. MZK nie przystąpi do akcji

Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku-Białej nie weźmie udziału w ogólnoeuropejskiej akcji "Dzień bez Samochodu". Władze MZK tłumaczą, że nie pozwala na to uchwała Rady Miejskiej, która reguluje ceny za przejazd autobusami.

Nowe autobusy w Miejskim Zakładzie Komunikacyjnym - 08.12.2016
Trzeba będzie skasować bilet. MZK nie przystępuję do akcji · fot. bielsko.info


Europejski Dzień bez Samochodu to coroczna kampania, której celem jest propagowanie prozdrowotnego zachowania oraz promocja bardziej ekologicznych i bezpieczniejszych środków transportu, takich jak jazda na rowerze, chodzenie pieszo czy korzystanie z komunikacji publicznej.

W akcji bierze udział m.in. Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach oraz Miejski Zakład Komunikacyjny w Żywcu. Przez cały dzień pasażerowie w Czechowicach-Dziedzicach i Żywcu będą mogli podróżować za darmo autobusami, a dokumentem uprawniającym do przejazdu będzie dowód rejestracyjny.

Tymczasem w Bielsku-Białej bez zmian. Miejski Zakład Komunikacyjny nie dołączy do akcji.

- MZK w Bielsku-Białej w zakresie pobierania opłat za przejazdy autobusami komunikacji miejskiej nie prowadzi własnej "polityki", tylko wykonuje zapisy Uchwały Nr XXV/636/2012 Rady Miejskiej w Bielsku-Białej z dnia 20 grudnia 2012 r., która ustala ceny za usługi przewozowe lokalnego transportu zbiorowego świadczone przez samorządowy zakład budżetowy - Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku-Białej. Ww. Uchwała nie przewiduje w dniu 22 września bezpłatnych przewozów dla pasażerów za okazaniem dowodu rejestracyjnego - czytamy w komunikacie, który otrzymaliśmy z Biura Zarządu Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Bielsku-Białej.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.