bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 21 września 2017
  • 23 września 2017
  • wyświetleń: 25999

[WIDEO, ZDJĘCIA] Utrzymuje się wysoki poziom wody w rzece Białej

W czwartek prezydent Bielska-Białej wprowadził na terenie miasta pogotowie przeciwpowodziowe. Nieustanne opady deszczu spowodowały, że poziom rzeki Białej w Mikuszowicach osiągnął stan alarmowy. Obecnie sytuacja uległa poprawie i stan alarmowy został odwołany.

Reklama

Loading...


W czwartek prezydent Bielska-Białej wprowadził na terenie miasta pogotowie przeciwpowodziowe. Nieustanne opady deszczu spowodowały, że poziom rzeki Białej w Mikuszowicach osiągnął stan alarmowy. Na szczęście lustro wody w Białej opada. W czwartek o godzinie 6.00 rano wodowskaz w Mikuszowicach wskazał 199 cm (stan ostrzegawczy - 170 cm, stan alarmowy - 200 cm).

Rzeka Biała - 21.09.2017, godz. 22.00 · fot. bielsko.info


W ciągu minionych kilkudziesięciu godzin bielscy strażacy interweniowali blisko 40 razy w związku z intensywnymi opadami deszczu. Najwięcej interwencji odnotowano w Bielsku-Białej oraz w gminie Buczkowice oraz Wilkowice.

udrażnianie przepustu, straż pożarna, podtopienia
Udrażnianie przepustu przy ulicy Konwaliowej · fot. radny Karol Markowski


Strażacy na bieżąco kontrolują stany wód na ciekach wodnych.

Loading...

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.