Reklama

Wiadomości

  • 20 września 2017
  • 2 października 2017
  • wyświetleń: 15357

W Komorowicach zagrali dla swojej sąsiadki. Zebrano 22 tys. złotych

Podczas Festynu Charytatywnego dla Joanny Hoffmann, który odbył się 30 września na placu Józefa Niemczyka w Komorowicach Krakowskich, zebrano prawie 22 tys. złotych! Mieszkańcy Komorowic postawili tym samym kropkę nad "i" - Joanna Hoffmann pojedzie na operację do Barcelony!

Festyn Charytatywny w Komorowicach - 02.10.2017 · fot. komorowice.pl


Takiej imprezy nie było w Komorowicach od co najmniej dwóch dekad! Już o godzinie 14.00 rozpoczął się Festyn Charytatywny dla Joanny Hoffmann. W części artystycznej na początku zaprezentowały się dzieci i młodzież z Domów Kultury w Komorowicach i Hałcnowie.

Później przyszła pora na występy bardziej doświadczonych muzyków: dziewczyn z zespołu Klasycznie Łamane, Karoliny Brzeźny oraz zespołu Harpago. O godzinie 21.00 dzięki uprzejmości firmy Surex i pomocy radnego Karola Markowskiego, mieszkańcy Komorowic mogli zobaczyć profesjonalny pokaz sztucznych ogni.

Festyn Charytatywny w Komorowicach - 02.10.2017
Festyn Charytatywny w Komorowicach - 02.10.2017 · fot. komorowice.pl


W trakcie festynu można było skorzystać z kilku atrakcji. Około 200 osób wybrało się na wieżę kościoła, po której oprowadzał ksiądz Jacek Pędziwiatr. Tyleż samo osób skorzystało z możliwości przejażdżki wozem strażackim OSP Komorowice Śląskie i OSP Komorowice Krakowskie.

Najmłodsi mięli okazję wziąć udział w konkursie plastycznym pt. "Komorowice - moja dzielnica". Spośród około 50 prac jury wybrało dziewięć najciekawszych, które nagrodzono.

Festyn Charytatywny w Komorowicach - 02.10.2017
Festyn Charytatywny w Komorowicach - 02.10.2017 · fot. komorowice.pl


Nie zabrakło czegoś dla ciała. Każdy z uczestników festynu miał okazję skosztować kulinarnych specjałów serwowanych przez restauracje z terenu Komorowic i Radę Osiedla Biała Północ, która na plac Niemczyka przyjechała z przepyszną kwaśnicą, kartoflanką i plackami ziemniaczanymi.

W trakcie imprezy przeprowadzono również aukcję charytatywną, podczas której zebrano około 4 tysiące złotych. Łączny dochód z imprezy wyniósł prawie 22 tysiące złotych!

Festyn Charytatywny w Komorowicach - 02.10.2017
Festyn Charytatywny w Komorowicach - 02.10.2017 · fot. komorowice.pl


Organizatorem głównym festynu była Rada Osiedla Komorowice Krakowskie.

Wydarzenie współorganizowali: Stowarzyszenie Komorowice, Miejski Dom Kultury w Bielsku-Białej, Rada Osiedla Biała Północ, Ochotnicza Straż Pożarna w Komorowicach Krakowskich, Ochotnicza Straż Pożarna w Komorowicach Śląskich, Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej, Stowarzyszenie Ratownicze RESCUE Bielsko-Biała, Związek Harcerstwa Rzeczpospolitej oddział w Bielsku-Białej.

Sponsorami festynu byli: Studio reklamy DecoArt, sklep Paulinka, sklep Intermarche, Piekarnia "Wykręt", Piekarnia "Jedyna", "Leroy Merlin", Ośrodek FRESCO Węgierska Górka, Sala Bankietowa ROMANTYCZNA, Zakłady Mięsne Wolas, Dukap, Mirex, Karczma Dziupla u Wuja, Karczma w Komorowicach przy ul. Hałcnowskiej, rodzinna restauracja Gibasówka, Misz Masz Bistro i Catering, Casa di Fulvio Maria Viola, Pizzeria Roma.

Patronat medialny nad imprezą objęło radio Anioł Beskidów oraz portale: komorowice.pl, bielsko.info i Super-Nowa.

Joanna Hoffmann

Młoda mieszkanka Komorowic cierpi na rzadką, nieuleczalną chorobę: Zespół Arnolda Chiariego, która polega na osuwaniu się tyłomózgowia do kanału kręgowego. Ucisk powoduje problemy z układem nerwowym, a co za tym idzie - niszczy narządy organizmu prowadząc do kalectwa, a nawet śmierci.

Koszt operacji, którą może zatrzymać rozwój choroby, wynosi około 100 tys. złotych.

Joanna Hoffmann jest podopieczną Fundacji Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Wpłaty na rzecz mieszkanki Komorowic można wpłacać na numer konta Fundacji Caritas 41 1240 1170 1111 0010 7473 2978. W tytule przelewu należy wpisać DLA JOANNY HOFFMANN.

Zachęcamy również do polubienia i obserwowania strony "Joanna Hoffmann - "Czekam na kolejny cud" (https://www.facebook.com/Joanna-Hoffmann-Czekam-na-kolejny-cud-1766848666938735).

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.