bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 20 września 2017
  • wyświetleń: 6732

Żądali papierosów od nastolatków. Jednego z nich ugodzili nożem w udo

Policjanci, którzy pełnili służbę na terenie miasta w ramach dodatkowych patroli finansowanych przez samorząd zatrzymali 28-letniego bielszczanina i jego 20-letnią wspólniczkę. Napastnicy zaatakowali na ulicy dwóch młodych mężczyzn. Jednego z nich ugodzili nożem w udo.

Reklama

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę w Bielsku-Białej na ulicy Batorego. Mężczyzna i towarzysząca mu kobieta zaczepili na ulicy nastolatków, żądając papierosów. Doszło pomiędzy nimi do kłótni, w czasie której napastnik zaatakował nożem 17-latka. Pokrzywdzony doznał urazu uda.

Po napaści sprawcy uciekli z miejsca zdarzenia.Chwilę później zostali zatrzymani przez policyjnych techników kryminalistyki, funkcjonariuszy z komisariatu w Szczyrku i drogówki. Badanie stanu trzeźwości 28-letniego sprawcy dało wynik blisko promila alkoholu. Oboje trafili do policyjnego aresztu.

Nazajutrz usłyszeli zarzuty udziału w bójce i pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia, za co grozi im do 8 lat więzienia. Wobec zatrzymanej 20-latki prokurator zastosował dozór policyjny oraz zakazał jej zbliżania się do pokrzywdzonych. Decyzją bielskiego sądu, jej 28-letni wspólnik został wczoraj tymczasowo aresztowany i spędzi za kratami najbliższe 2 miesiące.

ab / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.