bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 18 września 2017
  • wyświetleń: 3081

Pijany kierowca nie zapłacił za benzynę i uciekał przed policją

Seria wykroczeń na drodze, promile w organizmie, ucieczka przed policyjnym patrolem i brak uprawnień do kierowania pojazdem to wstępna lista przewinień, za które w najbliższym czasie przyjdzie odpowiedzieć 43-latkowi z Bielska-Białej. Swoją przejażdżkę ulicami Pszczyny zakończył na płocie w pobliskiej miejscowości. Wydmuchał blisko 1,5 promila.

Kierowca BMW, po tym jak nie uregulował rachunku na stacji paliw, próbował odjechać w kierunku Bielska-Białej. O tym, że najprawdopodobniej jest pijany i nie zapłacił za benzynę, poinformowali dyżurnego pracownicy stacji paliw. Dzięki ich natychmiastowej reakcji policjanci po kilku minutach natknęli się na opisywany samochód, który jechał ze znaczną prędkością pszczyńskim odcinkiem "jedynki".

43-latek widząc w lusterku radiowóz dodał gazu i zaczął uciekać. Nie stosował się do wydawanych przez policjantów sygnałów. Skręcił za to z DK1 w ulicę Bielską, nie włączając wcześniej kierunkowskazu. Ponadto przejechał na tym skrzyżowaniu na czerwonym świetle. Będąc na ul. Dworcowej zmieniał cały czas pasy ruchu bez uprzedniej sygnalizacji. Na kolejnym skrzyżowaniu - ulic Bielskiej i Kopernika - nie zatrzymał się na "stopie". Uciekając w niedzielny poranek przed patrolem pszczyńskiej policji tylko mnożył wykroczenia drogowe. Swoją jazdę zakończył w Łące na ul. Turystycznej, gdzie uderzył w płot jednej z posesji. Podróżował z pasażerem.

W chwili badania mieszkaniec Bielska-Białej miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Nie miał za to uprawnień do kierowania samochodem, które zostały mu już wcześniej cofnięte. Teraz za swoje przewinienia na drodze przyjdzie mu wytłumaczyć się w sądzie.

BM / bielsko.info
źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.