Reklama

Wiadomości

  • 14 września 2017
  • wyświetleń: 10327

Bielszczanie pobiegną dla Mai i Hani. Pobiegnie też M. Wojciechowska

23 września w Bielsku-Białej odbędzie się Bieg Charytatywny "Biegniemy dla Mai i Hani". To już czwarta edycja biegu. Tym razem celem jest wsparcie leczenia 8-letniej Mai zmagającej się z chorobą nowotworową oraz rehabilitacja 4-letniej Hani po przeszczepie szpiku.

maja i hania
8-letnia Maja i 4-letnia Hani · fot. FB Biegniemy dla Mai i Hani


- W zeszłym roku bielszczanie pobieli dla małej Hani zmagającej się z białaczką. Niestety tydzień po biegu okazało się, że Maja, która biegła tego dnia dla Hani, ma wznowę. Po półtora roku Maja ponownie musiała podjąć walkę z chorobą. W ciągu ostatnich miesięcy Maja przeszła 10 cykli chemioterapii i 6 tygodni radioterapii. Obecnie jest w trakcie chemii podtrzymującej - terapia potrwa do stycznia. Hania aktualnie jest po przeszczepie szpiku. Czuje się dobrze, ale ciągle wymaga kosztownej rehabilitacji. Obie dziewczynki potrzebują naszego wsparcia - dlatego w tym roku biegniemy dla Mai i Hani - informuje Magdalena Dobrowolska, organizatorka biegu.

Biegacze spotkają się w sobotę, 23 września w Bielsku-Białej, obok Karczmy pod Zaporą w Wapienicy. Start Biegu Głównego (dystans ok. 10 km) przewidziany jest na godzinę 11:00. Kilkanaście minut później odbędzie się również Bieg Rodzinny na dystansie około 2,5 km. Po Biegu na najmłodszych uczestników czekają liczne atrakcje i niespodzianki. Udział w imprezie potwierdziła już Martyna Wojciechowska. Znana podróżnicza już w minionym roku mocno wspierała bieg charytatywny w Wapienicy.

martyna wojciechowska
fot. FB Biegniemy dla Mai i Hani


W tym roku odbędzie się także organizowana we współpracy z "Fundacją Przyjaźni We girls" zbiórka włosów na darmowe peruki dla dzieci dotkniętych chorobą nowotworową. Na stoisku Krwiodawstwa Katowice będzie możliwość zarejestrowania się jako dawca szpiku oraz oddania krwi.

Uczestnicy biegu zamiast wpisowego, będą mogli wrzucać dowolne kwoty pieniężne do specjalnych Skarbonek z Fundacji Iskierka i w ten sposób wesprzeć Maję i Hanię. Całość funduszy zgromadzonych w trakcie biegu przeznaczona będzie na leczenie Mai i rehabilitację Hani.

Zapisy na Bieg Główny: https://goo.gl/forms/dkKaNJykjJgmFR753
Zapisy na Bieg Rodzinny: https://goo.gl/forms/8w5Jxqp2OEqVF9Cy1

Od 21 września zapisy możliwe tylko w dniu biegu w Biurze Biegu w godzinach 8:00 - 10:00.

Szczegółowe informacje na temat biegu na stronie FB Biegniemy dla Mai i Hani.

plakat bieg maja i hania

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.