Wiadomości

  • 12 września 2017
  • wyświetleń: 5203

Granat w Cygańskim Lesie. Saperzy przyjadą dziś przed południem

Na niewybuch z okresu II wojny światowej natrafił w niedzielę nad ranem turysta w Cygańskim Lesie. Ze względów bezpieczeństwa z ruchu wyłączono fragment trasy rowerowej w okolicy ul. Krokusowej i Podleśnej. Policjanci zabezpieczają miejsce znaleziska.

Loading...


W niedzielę tuż przed godziną 10.00 policjanci zostali poinformowani o odnalezieniu niewybuchu. Na miejsce skierowano policyjnego pirotechnika, który zabezpieczył granat F-1. O odnalezieniu niewybuchu poinformowano saperów z jednostki wojskowej w Gliwicach, którzy zajmą się jego neutralizacją.

Do czasu ich przyjazdu - w we wtorek około godz. 9.00 - miejsce to zabezpieczać będą policjanci. Ze względów bezpieczeństwa z ruchu wyłączono fragment trasy rowerowej w okolicy ul. Krokusowej i Podleśnej.

To nie jedyne nietypowe znaleziska z czasów II wony światowej, które został znalezione w miniony weekend w naszym mieście. W sobotę około 8.40 na ul. Barkowskiej, w czasie prac ziemnych prowadzonych na terenie nowo budowanego osiedla, operator koparki natrafił na granat moździerzowy.

Wieczorem około 19.30 na ul. Romanowicza, właściciel prywatnej posesji w czasie plantowania ziemi odnalazł pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej. Ze względów bezpieczeństwa ewakuowano 26 mieszkańców pobliskich domostw. Niewybuchy zostały już zabezpieczone przez saperów.

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.