bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 7 września 2017
  • wyświetleń: 4557

Dziura straszyła przez cztery lata. W końcu mur zostanie odbudowany

W czerwcu 2013 roku w wyniku ulewnych deszczów runął 3-metrowy fragment muru oporowego na brzegu rzeki Białej, nieopodal Domu Handlowego "Wokulski". Po czterech latach zarządca koryta rzeki ogłosił przetarg na odbudowę muru oporowego.

Rzeka Biała - 15.05.2014, godz. 19:00
Dziura straszyła przez cztery lata. W końcu mur zostanie odbudowany · fot. bielsko.info


Wyrwa w murze oporowym przez cztery lata straszyła mieszkańców i turystów, a przez długi okres utrudniała również życie kupcom z DH Wokulski, gdyż ze względów bezpieczeństwa zamknięto wejście na teren Domu Handlowego od ulicy 11 Listopada.

Do naprawy muru nie poczuwał się Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach. Muru nie chciała również odbudować gmina Bielsko-Biała. Sprawa trafiła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach, który orzekł, że RZGW jest odpowiedzialne za naprawę muru.

Na początku września Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach ogłosił przetarg na odbudowę muru oporowego. Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie musiał odbudować mur do 27 grudnia 2017 roku.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.