bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 6 września 2017
  • wyświetleń: 5731

Miasto kupuje szybowiec. Ma służyć mieszkańcom Bielska-Białej

Urząd Miejski w Bielsku-Białej ogłosił przetarg na dostawę fabrycznie nowego, dwumiejscowego szybowca, przeznaczonego do szkolenia: podstawowego i pełnej akrobacji. Ponadto miasto zamówi także spadochron. Szybowiec i spadochron zostanie zakupiony ze środków budżetu obywatelskiego.

Piknik Lotniczy w Bielsku-Białej (dzień drugi) - 30.08.2015
Miasto kupuje szybowiec. Ma służyć mieszkańcom Bielska-Białej · fot. ab / bielsko.info


W 2016 roku podczas głosowania na projekty budżetu obywatelskiego bielszczanie wybrali proejkt zaproponowany przez Aeroklub Bielsko-Bialski. Projekt "Szybowcem po Niebie", czyli zakup szybowca do szkolenia lotniczego młodzieży, jest kontynuacją zwycięskiego projektu "Windą do Nieba" - zakupu wyciągarki szybowcowej do szkolenia młodzieży w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2016.

Obecnie do szkolenia podstawowego wykorzystywane są dwumiejscowe szybowce: SZD-9 Bocian (konstrukcji drewnianej) i SZD-50-3 Puchacz (konstrukcji laminatowej) wyprodukowane w II połowie lat 70, stanowiąc spuściznę po słynnych Bielskich Zakładach Szybowcowych.

- Zakup nowoczesnego szybowca umożliwi bezpieczne i w oparciu o nowoczesną technologię szkolenie szerszemu gronu mieszkańców miasta Bielska-Białej, a w szczególności młodzieży, zgodnie z wszystkimi normami bezpieczeństwa. Dzięki współpracy z Zespołem Szkół Technicznych i Handlowych im. Franciszka Kępki w Bielsku-Białej, obserwujemy stały wzrost zainteresowania sportem szybowcowym wśród bielskiej młodzieży, która chce poznawać smak prawdziwego latania - argumentowali autorzy projektu.

Zgodnie z założeniami budżetu zakup szybowca wraz ze spadochronem nie może przekroczyć 500 tys. złotych. Firma, który złoży najkorzystniejszą ofertę, będzie miała rok czasu na dostarczenie szybowca do Aeroklubu Bielsko-Bialskiego.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.