bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 5 września 2017
  • wyświetleń: 2975

Nieodpowiedzialny ojciec z promilami "opiekował się" dziećmi

Ponad 2 promile alkoholu miał w organizmie 33-letni mężczyzna, który w tym stanie „sprawował” opiekę nad dwójką synów. 4 i 5-latkowie stali na zewnętrznym parapecie znajdującego się na II piętrze i wyrzucali przez okno zabawki oraz inne. Dzięki szybkiej reakcji świadków nie doszło do tragedii. Policjanci z komisariatu III zatrzymali nieodpowiedzialnego rodzica, któremu przedstawiono już zarzuty.

Reklama

Do zdarzenia doszło w piątek po południu w Bielsku-Białej, na ul. Sobieskiego. Z relacji świadka, który zadzwonił na numer alarmowy wynikało, że na parapecie mieszkania usytuowanego na II piętrze stoją dwaj mali chłopcy, którzy wyrzucają przez okno swoje zabawki i inne przedmioty domowego użytku. Dyżurny natychmiast skierował na miejsce patrol. Powiadomił także straż pożarną i pogotowie ratunkowe.

Dzięki informacjom przekazanym przez świadka i szybkiej reakcji służb ratunkowych, nie doszło do tragedii. Policjanci w pierwszej kolejności zapewnili bezpieczeństwo dzieciom. Chłopcy zostali przekazani pod opiekę matki, która w czasie zdarzenia była na badaniach lekarskich. Następnie mundurowi zatrzymali ich nietrzeźwego ojca. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Nazajutrz usłyszał zarzuty narażenia swoich dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, za co grozi mu do 5 lat więzienia.

new / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.