bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 2 września 2017
  • wyświetleń: 2479

Policjanci przeprowadzili akcję "Skoncentrowani na drodze"

Wakacje powoli dobiegają końca. Jak co roku na drogach obserwujemy wzmożony ruch zarówno samochodów osobowych, jak i autobusów. Dobra pogoda sprzyja też korzystaniu z motocykli, motorowerów i skuterów, które stają się coraz bardziej popularne. W trosce o bezpieczny powrót z wakacji policjanci z bielskiej drogówki przeprowadzili dzisiaj akcję „Skoncentrowani na drodze” w ramach ogólnopolskich działań „Bezpieczny weekend”.

Reklama

W czasie akcji policjanci szczególną uwagę zwracali na te wykroczenia, których popełnianie powoduje największe zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mundurowi sprawdzali przede wszystkim trzeźwość kierujących, czy kierowcy nie przekraczali dozwolonej prędkości, czy pasażerowie przewożeni byli w prawidłowy sposób oraz czy stan techniczny pojazdów nie stanowił zagrożenia dla osób nimi podróżujących.

Policjanci zwracali również uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych uczestników ruchu drogowego. Ponieważ jest to okres powrotów z wakacji, szczególnym nadzorem zostały objęte autobusy przewożące dzieci i młodzież. Policjanci sprawdzali czy najmłodsi podróżują w odpowiednich fotelikach oraz pasach bezpieczeństwa. Policjanci rozdawali kierującym specjalne listki zapachowe przypominające o koncentracji za kierownicą.

Podczas działań mł.asp. Ilona Michalczyk z bielskiej drogówki apelowała do kierujących o bezpieczną, zgodną z przepisami jazdę. W okresie minionych wakacji na bielskich drogach doszło do 38 wypadków drogowych, w których śmierć poniosły 4 osoby, a 45 zostało rannych. Policjanci wyeliminowali z ruchu ponad 100 nietrzeźwych kierujących. Przyczyny jak co roku były te same: nadmierna prędkość, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz zmęczenie kierowcy spowodowane przekroczeniem czasu pracy.

Przypominamy, że ogólnopolska akcja „Bezpieczny weekend” potrwa do godziny 22.00 w niedzielę (3 września). Zadbajmy o to, by bezpiecznie wrócić z wakacji!

new / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.