bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 1 września 2017
  • wyświetleń: 1852

Ostatni weekend wakacji. Będzie więcej policji na drogach

W ostatni weekend tegorocznych wakacji należy liczyć się ze wzmożonym ruchem na drogach związanym z powrotami z wypoczynku. Mając na względzie zapewnienie nadzoru nad bezpieczeństwem, porządkiem i płynnością w ruchu drogowym, policjanci prowadzić będą wzmożone działania w ramach ogólnopolskiej akcji „Bezpieczny weekend”.

kontrola drogowa
Ostatni weekend wakacji. Będzie więcej policji na drogach · fot. KMP Bielsko-Biała


Od piątku, 1 września na drogach w całym kraju jest więcej policjantów, m.in. na drogach krajowych, a także wjazdowych i wyjazdowych z miast. Funkcjonariusze czuwają nad przestrzeganiem przepisów, sprawdzają trzeźwość kierowców, stan techniczny samochodów oraz to czy dzieci podróżują zgodnie z przepisami. W razie konieczności upłynniają ruch.

Celem działań prowadzonych od 1 do 3 września jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych również poprzez dyscyplinowanie tych kierowców, którzy prowadzą pojazdy z większą od dozwolonej prędkością lub w inny sposób łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Do działań będą wykorzystane radiowozy oznakowane i nieoznakowane, wyposażone w urządzenia rejestrujące, tzw. wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości.

Z analizy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego wynika, że najczęstszymi przyczynami zdarzeń są: nadmierna prędkość, wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych czy nieustąpienie pierwszeństwa. Przemęczeni kierowcy nierzadko przeceniają swoje siły co prowadzi do zaśnięcia za kierownicą i w konsekwencji tragedii. Pamiętajmy też, że pogoda jest zmienna. Dostosujmy odpowiednio swój sposób poruszania się po drogach do warunków pogodowych i okoliczności w jakich się znajdziemy.

Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo na drodze zależy przede wszystkim od nas samych, w tym od samopoczucia i stanu zdrowia kierowcy, sposobu jazdy, kultury na drodze, czy przygotowania pojazdu do podróży. Upewnijmy się więc, że możemy prowadzić samochód. Zadbajmy też o nasz samochód, uzupełnijmy płyny, sprawdźmy światła, ciśnienie w kołach. Zwiększony ruch wiąże się często z dłuższym czasem jazdy, dlatego przewidując niektóre sytuacje, zaplanujmy podróż, wyjedźmy wcześniej, pokonujmy trasę etapami, róbmy przerwy na odpoczynek.

ab / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.