Wiadomości

  • 31 sierpnia 2017
  • wyświetleń: 18338

Wypadek pociągu z Gdyni do Bielska-Białej! 28 osób zostało rannych

W środę o godzinie 21.55 na stacji Smętowo (woj. pomorskie) wykoleił się pociąg TLK 54170 relacji Gdynia Główna - Bielsko Biała/Zakopane. Wcześniej skład osobowy uderzył w pociąg towarowy. Nie ma ofiar śmiertelnych. 28 osób zostało rannych.Z wstępnych informacji wynika, że skład towarowy, pomimo sygnału stój, wjechał z toru bocznego na tor główny. Maszynista pociągu osobowego próbował wyhamować przed pociągiem towarowym, jednak mimo gwałtownego hamowania doszło do zderzania obu składów.

wykolejenie pociągu
Wypadek pociągu z Gdyni do Bielska-Białej! 28 osób zostało rannych · fot. Erwin S.


Pasażerowie pod opieką drużyny konduktorskiej opuścili pociąg. Z 11 wagonów wykoleiła się lokomotywa i 7 wagonów. Na miejscu są służby. Wstrzymany został ruch pociągów na trasie Tczew - Bydgoszcz. Okoliczności zdarzenia wyjaśni specjalna komisja. W składzie pociągu z Gdyni do Bielska-Białej było około 200 pasażerów.

Podróżni zostali przewiezieni z miejsca zdarzenia Zastępczą Komunikacją Autobusową do Bydgoszczy, skąd udali się w dalszą podróż pociągiem do Bielska-Białej. Pociąg TLK "Pogoria" przyjechał do Bielska-Białej o godzinie 10.12 z 200-minutowym opóźnieniem.

wykolejenie pociągu
Wypadek pociągu z Gdyni do Bielska-Białej! 28 osób zostało rannych · fot. Patryk Demski

Ariel Brończyk / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.