Wiadomości

  • 30 sierpnia 2017
  • wyświetleń: 5363

ATH sprawdza losy absolwentów. 80% byłych studentów podjęło pracę

Biuro Karier Akademii Techniczno-Humanistycznej realizuje program badań, na podstawie których monitoruje losy absolwentów Uczelni.

ath bielsko
ATH sprawdza losy absolwentów. 80% byłych studentów podjęło pracę · fot. ATH Bielsko-Biala


Analiza losów absolwentów rocznika 2015, wszystkich wydziałów, wykazała, że ponad 80% badanych posiada status: pracujący, z czego 39% podjęło pracę już podczas studiów. Liczną grupę stanowią absolwenci, którzy podjęli pracę w okresie od 1-3 miesięcy od uzyskania dyplomu.

Ankieta Biura Karier bada również motywacje i czynniki, które zdecydowały o wyborze Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej i kierunku studiów. Okazuje się, że wśród argumentów decydujących o wyborze Uczelni przeważają: bliskość miejsca zamieszkania, uzyskanie kwalifikacji zawodowych oraz ciekawa oferta edukacyjna. O wyborze kierunku przesądza najczęściej zainteresowanie wybranym kierunkiem oraz większe szanse na znalezienie pracy po wybranym kierunku.

Celem wdrożenia monitorowania losów absolwentów Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej jest poprawa jakości kształcenia oraz dostosowanie programów studiów do potrzeb rynku pracy.

Badanie zostało zrealizowane w okresie od lipca do września 2016 roku, przy użyciu ankiety elektronicznej.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.