bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 29 sierpnia 2017
  • 30 sierpnia 2017
  • wyświetleń: 9356

[ZDJĘCIA] Wyciek substancji ropopochodnej do rzeki Białej

Osiem wozów bojowych straży pożarnej, w tym pluton ratownictwa chemicznego, zostało zadysponowanych we wtorek około godz. 17.30 do wycieku nieznanej substancji do rzeki Biała przy ul. Komorowickiej w Bielsku-Białej.

Wyciek substancji ropopochodnej do rzeki Biała - 29.08.2017 · fot. bielsko.info


Po przyjeździe na miejsce zdarzenia, w pierwszej fazie rozpoznania ustalono wyciek nieznanej substancji - prawdopodobnie cieczy ropopochodnej (olej napędowy). W powietrzu wyczuwalny był zapach ropy, a na wodzie unosił się film na długości około 300 metrów.

Działania specjalistycznej grupy chemicznej polegały na rozłożeniu zapory oraz próbie zlokalizowania miejsca wycieku. Kontrolowano także nurt rzeki od strony Czechowic-Dziedzic. Zastępy plutonu ratownictwa chemicznego przystąpiły do neutralizacji wycieku przy użyciu neutralizatora.

Na miejscu zdarzenia obecni byli przedstawiciele Delegatury Wojewódzkiej Inspekcji Ochrony Środowiska w Bielsku-Białej, którzy pobrali próbki celem dalszego zbadania w laboratorium. Przybyłe na miejsce zespoły Pogotowia Wodociągowego AQUA oraz patrole Policji i Straży Miejskiej przystąpiły do próby odnalezienia miejsca wycieku, którym okazał się pobliski parking, a przyczyną skażenia był wyciek oleju napędowego z uszkodzonego zbiornika samochodu.

Podjęto udaną próbę oczyszczenia kanału odpływowego z parkingu do rzeki na całej długości przy użyciu neutralizatora. Celem profilaktycznego zabezpieczenia cieku wodnego na miejscu zdarzenia do godzin porannych pozostawiono zapory.

Wozy bojowe powróciły do jednostek około godz. 22.00.

Przybliżone miejsca działań strażaków

sid / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.