Wiadomości

  • 21 sierpnia 2017
  • 22 sierpnia 2017
  • wyświetleń: 10640

Podbeskidzie prosi miasto o umorzenie długu względem BBOSiR-u

Spólka TS Podbeskidzie wystąpiła do prezydenta miasta z wnioskiem o umorzenie długu względem Bielsko-Bialskiego Ośroda Sportu i Rekreacji. Okazuje się, że bielska drużyna nie płaci od dłuższego czasu za wynajem stadionu, a dług już urósł do kwoty 314 tysięcy złotych!

stadion bielsko
Bielski klub od dłuższego czasu nie płaci za wynajem stadionu · fot. Krzysztof Dzierżawa / TS Podbeskidzie


Towarzystwo Sportowe Podbeskidzie S.A. zawarło z Bielsko-Bialskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji umowy dotyczące zasad odpłatności za korzystanie z obiektów sportowych, jak też umowy najmu. Dodatkowo TS Podbeskidzie S.A. jest zobowiązane do zapłaty na rzecz Bielsko-Bialskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji należności z tytułu równowartości za zniszczone mienie.

W dniu 27 lipca 2017 roku TS Podbeskidzie S.A. wystąpiło do BBOSiR-u z wnioskiem o umorzenie należności wg stanu na dzień 11 lipca 2017 roku na kwotę 314 tys. złotych, uzasadniając umorzenie ważnym interesem publicznym.

Kilka tygodni później, a dokładnie 17 sierpnia 2017 roku, bielski klub wystąpił do prezydenta miasta z wnioskiem o umorzenie zobowiązań powstałych w 2016 roku w wysokości 96 tys. złotych oraz wyrażenie zgody na spłatę pozostałej wierzytelności w wysokości 219 tys. złotych w 25 ratach.

Zgodnie z regulacjami prawnymi, aby miasto mogło umorzyć lub rozłożyć na raty należność, która przekracza 100 tys. złotych, potrzebna jest stosowna uchwała Rady Miejskiej. Projekt uchwały został już przygotowany i zostanie poddany pod głosowanie na sierpniowej sesji, która odbędzie się w przyszłym tygodniu.

- Podstawą sprawnego funkcjonowania Klubu w obecnej sytuacji jest zachowanie płynności finansowej, przez co budowana jest wiarygodność Spółki, jako partnera w środowisku piłkarskim, jak i również otoczeniu biznesowym Klubu. Biorąc pod uwagę powyższe, Prezydent Miasta Bielska-Białej przychyla się do wniosku TS Podbeskidzie S.A. - czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Podbeskidzie Bielsko-Biała" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Podbeskidzie Bielsko-Biała

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Podbeskidzie Bielsko-Biała" podaj