Wiadomości

  • 17 sierpnia 2017
  • wyświetleń: 8409

Powstanie kolejna trasa Enduro Trails. Będzie najdłuższa z wszystkich

Górskie ścieżki rowerowe Enduro Trails okazały się strzałem w dziesiątkę! Żeby przekonać się o tym na własne oczy, wystarczy wybrać się na wycieczkę w pobliżu Koziej Góry, którą zdominowali miłośnicy dwóch kółek. Pod koniec roku powstanie nowa trasa, która połączy Szyndzielnię z Kozią Górą.

górskie ścieżki rowerowe
Powstanie kolejna trasa Enduro Trails. Będzie najdłuższa z wszystkich · fot. bielsko.info


W Bielsku-Białej przyjęła się koncepcja rozwoju górskich ścieżek rowerowych. Pierwotnie był to pomysł grupy zapaleńców, którzy środki na budowę tras zdobywali z budżetu obywatelskiego, jednak urzędnicy szybko zrozumieli, że stosunkowo niewielkimi pieniędzmi mogą przyciągnąć do naszego miasta turystów z całej Polski i otworzyli worek ze środkami na budowę tras.

Te realizowane są niezależnie od wyników głosowania w budżecie obywatelskim (w ostatnim B.O. koncepcja rozbudowy ścieżek rowerowych nie zyskała wystarczającej liczby głosów).

Prestiżowe zawody Enduro Trails - 25.06.2017
Prestiżowe zawody Enduro Trails - 25.06.2017 · fot. bielsko.info


Aktualnie w Bielsku-Białej działa 11 jednokierunkowych tras rowerowych, tzw. "singletracków". Niebawem, bo pod koniec 2017 roku bądź na poczatku roku 2018, powstanie najdłuższa trasa spinająca cały ośrodek. Łączyć ma Szyndzielnię z Kozią Górą. Cały zjazd z Szyndzielni przez Kozią Górę aż na sam dół będzie liczył ponad 11 kilometrów i niespełna 700 m przewyższenia!

Urząd Miejski ogłosił już przetarg na budowę trasy o szerokości około 1,00 m - 1,50 m i średnim spadku około 6-8%. Ścieżka rowerowa z górnej stacji kolei gondolowej Szyndzielnia na Kozią Górę będzie miała około 6,5 kilometra długości. Na całym przebiegu trasa będzie odwodniona, utwardzona i wysypana kruszywem.

Enduro Trails Bielsko-Biała
Powstanie kolejna trasa Enduro Trails. Będzie najdłuższa z wszystkich · fot. bielsko.info


Tradycyjnie wykonawca obok wybudowania trasy będzie musiał wykonać i zamontować oznakowanie za pomocą odpowiedniej ilości drewnianych tabliczek i słupków. Oznakowane muszą być nie tylko nazwy szlaków, drogi dojazdowe, ewentualne skrzyżowania, kierunek poruszania, ale także możliwie dokładnie przebieg trasy i wszelkie trudności terenowe lub potencjalnie niebezpieczne elementy na trasie przejazdu.

Wykonawca będzie musiał uporać się z budową trasy w terminie do 16 tygodni (do 112 dni) od daty zawarcia umowy.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ścieżki rowerowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj