Wiadomości

  • 9 sierpnia 2017
  • 12 sierpnia 2017
  • wyświetleń: 5303

Wyrok dla zastępcy prezydenta miasta. Urzędnik złożył apelację

Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej uznał zastępce prezydenta miasta Bielska-Białej za winnego złożenia fałszywych oświadczeń majątkowych. Wyrok jest nieprawomocny.

lubomir zawierucha
fot. bielsko.info


20 lipca 2017 r. przed Sądem Rejonowym w Bielsku-Białej zapadł wyrok w sprawie Zastępcy Prezydenta Miasta Bielska-Białej Lubomira Z. oskarżonego o popełnienie w latach 2011 - 2016 przestępstw z art. 233 par. 1 kk w zw. z art. 233 par. 6 kk.

Sąd uznając go za winnego zarzucanych czynów wymierzył kare łączną grzywny w wymiarze 180 stawek dziennych grzywny po 20 zł każda i obciążył go kosztami postępowania.

Przypominamy, że w ubiegłym roku prokuratora postawiła urzędnikowi zarzuty złożenia fałszywych oświadczeń majątkowych. Przez kilka lat Lubomir Zawierucha nie uwzględniał w dokumencie działek, które przysługiwały wiceprezydentowi i jego rodzeństwu po śmierci rodziców. Z informacji przedstawionej przez wiceprezydenta wynika, że nie wysuwał pretensji względem nieruchomości rodzinnych, dlatego sukcesywnie nie uwzględniał ich w oświadczeniu majątkowym.

- Nigdy nie miałem zamiaru partycypować w spadku po rodzicach, który przypaść miał mojemu rodzeństwu, dlatego nie czułem się współwłaścicielem spadkowych działek. Z uwagi na umowę jaką miałem z rodzicami i rodzeństwem nie interesowałem się majątkiem spadkowym, nie wysuwałem żadnych roszczeń i wobec tego konsekwentnie nie wykazywałem w oświadczeniach majątkowych prawa własności działek, które w/g mojego przekonania mi nie przysługiwało - tłumaczył w oświadczeniu.

Wyrok nie jest prawomocny. Urzędnik złożył apelację.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.