Wiadomości

  • 8 sierpnia 2017
  • wyświetleń: 4487

Pożar budynku jednorodzinnego w Godziszce. 12 zastępów w akcji

Wczoraj po godzinie 14.00 cztery zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Bielska-Białej udały się do pożaru, który powstał w Godziszce przy ulicy Wilkowskiej. Paliło się poddasze budynku mieszkalnego jednorodzinnego.

Loading...


Mieszkańcy opuścili budynek przed dojazdem na miejsce straży pożarnej, nie odnosząc żadnych obrażeń. Pożarem objęta była praktycznie cała powierzchnia strychu, a znad konstrukcji dachowej wydostawały się płomienie. Po kilkudziesięciu minutach pożar udało się opanować.

W poszyciu dachu wykonano otwór rewizyjny celem lepszego oddymienia, bowiem panowało bardzo duże zadymienie powstające z palenia się oraz tlenia słomy zgromadzonej na poddaszu. Po ugaszeniu ognia przystąpiono do przeprowadzenia niezbędnych prac rozbiórkowych równocześnie z wynoszeniem nadpalonej słomy oraz innych rzeczy zgromadzonych i składowanych na poddaszu na zewnątrz budynku.

O godzinie 19.12 na miejsce pożaru udał się zastęp OSP Godziszka celem pomocy właścicielowi w prowizorycznym zabezpieczeniu uszkodzonego dachu przy pomocy plandek. W działaniach trwających blisko trzy godziny, wzięło udział 12 zastępów straży pożarnej. Spaleniu uległa elewacja budynku, ściany szczytowe oraz pokrycie dachowe budynku. Przyczyna pożaru nie została ustalona.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.