bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 10 stycznia 2012
  • wyświetleń: 6117

Remont DK-1 w Tychach: objazdy

We wtorek rozpoczął się kolejny etap prac związanych z przebudową drogi krajowej nr 1 na tyskim odcinku. Kierowcom korzystającym z tej trasy zaleca się teraz korzystanie z organizowanych objazdów.

tychy dk-1 droga krajowa nr 1
Tak będzie wyglądała DK-1 w Tychach po zakończeniu prac


DK-1, remont, Tychy
fot. UM Tychy


Remont DK-1 w Tychach - objazdy (większa rozdzielczość)

Jak informuje Urząd Miasta Tychy, od 10 stycznia zamknięty będzie 800-metrowy odcinek w kierunku Bielska-Białej. Pojazdy jadące od strony Katowic zostaną przekierowane na jezdnię wschodnią, gdzie ruch będzie odbywał się po jednym pasie w każdym kierunku z wykorzystaniem w rejonie ul. Targiela wybudowanej drogi tymczasowej (tzw. by-passu).

Wyłączenie całej jezdni zachodniej umożliwi rozpoczęcie remontu mostu nad Gostynką oraz budowę przejścia dla pieszych w rejonie ul. Targiela, a w późniejszym okresie kompleksową wymianę konstrukcji nawierzchni.

Prace na tym odcinku potrwają do końca czerwca. Do tego czasu zachęca się kierowców do korzystania z objazdów (mapa po prawej stronie):
- Objazd 1: drogą krajową nr 44 oraz drogą wojewódzką nr 931 przez Bieruń i Pszczynę.
- Objazd 2: drogą krajową nr 44 oraz drogą wojewódzką 928 przez Mikołów i Kobiór.
- Objazd 3: drogą wojewódzką nr 931 przez Bieruń i Pszczynę, drogą krajową nr 44 oraz drogą wojewódzką 934 przez Chełm Śląski i Imielin do S1.

Wiosną rozpocznie się przebudowa skrzyżowania DK-1 z aleją Niepodległości (na wysokości budynku straży pożarnej). Powstanie w tym miejscu estakada, którą poprowadzony zostanie ruch tranzytowy. Pod nią wybudowane zostanie rondo na potrzeby ruchu lokalnego.

Modernizacja tyskiego odcinka zakończy się w 2013 roku. Szacuje się, że wartość inwestycji wyniesie 299,6 mln złotych, z czego 85% kosztów kwalifikowanych stanowią środki unijne.

Przypomnijmy, że utrudnienia są również na drodze krajowej nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju na odcinku pomiędzy zjazdem do Uzdrowiska a ul. Stawową. Niebawem rozpoczną się także prace przy budowie wiaduktu nad DK-1 w Pszczynie. Będzie on częścią północnej obwodnicy miasta.

aka / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.