Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 25 lipca 2017
  • wyświetleń: 3660

Jak zaoszczędzić przy zakupie OC?

Artykuł sponsorowany:

Ubezpieczenie OC, ile by nie kosztowało, zawsze będzie za drogie. Z dwóch powodów: po pierwsze, jest obowiązkowe, po drugie - nie korzysta z niego kierowca, lecz ewentualnie poszkodowane przez niego osoby. Dlatego każda oszczędność na polisie od odpowiedzialności cywilnej jest zbawienna dla właściciela auta. Jak ją osiągnąć? W jaki sposób obniżyć cenę OC? Poznaj 8 sprawdzonych rozwiązań.

1. Porównanie cenObojętnie, gdzie i w jakiej cenie wykupujesz ubezpieczenie OC, jego warunki są takie same. Czy płacisz za nie 4000 zł, czy 400 zł, zawsze dostajesz identyczną polisę, która chroni wyłącznie przed odpowiedzialnością cywilną za szkody wyrządzone w ruchu drogowym. Przepłacanie mija się zatem z celem, a jedynym aspektem wartym uwzględnienia przy wyborze OC staje się cena. Chcąc znaleźć najtańszą ofertę, należy porównać jak najwięcej dostępnych na rynku polis i spośród nich wyłonić tę najatrakcyjniejszą finansowo. Możesz to zrobić osobiście u agenta lub przez Internet, np. poprzez kalkulator OC i AC najtaniejuagenta.pl.

2. Drugi właścicielJesteś młodym lub niedoświadczonym kierowcą, który w oczach towarzystw ubezpieczeniowych zalicza się do grupy wysokiego ryzyka? W takim razie zapewne dobrze wiesz, na jak wysokie składki jesteś narażony. Na szczęście da się je ominąć, rejestrując samochód na drugiego właściciela, który posiada duże zniżki. W rezultacie składka znacznie spada w porównaniu z pierwotnym wyliczeniem przeprowadzonym wyłącznie dla młodego lub niedoświadczonego kierowcy.

3. Bezszkodowa jazdaZasada jest prosta - jeżeli nie powodujesz szkód w ruchu drogowym, każdego roku otrzymujesz zniżki, a po kilku latach bezpiecznej jazdy bez kolizji, stłuczek i wypadków na koncie dostajesz pełną ulgę w wysokości 60%. Z kolei za każdą szkodę zniżki są Ci odbierane, a Twoja składka wzrasta. Wniosek: bezpieczna jazda zdecydowanie popłaca!

4. Przemyślany wybór autaWysokość składki zależy od wyboru auta, przede wszystkim od pojemności silnika. Im większa jednostka napędowa, tym wyższa składka. Podwyżki są szczególnie mocno odczuwalne po przekroczeniu pojemności 2000 cm3, dlatego jeżeli myślisz o tanim ubezpieczeniu OC, zakup auto z silnikiem o mniejszej pojemności.

5. Rezygnacja z opłaty w ratachOczywiście, możliwość rozłożenia składki na raty jest bardzo korzystna, bo pozwala odroczyć płatność. Niestety, w świecie, a szczególnie w świecie ubezpieczeń nie ma nic za darmo. Regulując zobowiązanie w dwóch lub czterech transzach, jego łączny koszt jest bowiem większy, niż gdybyś opłacił składkę w jednej racie. Różnice czasami są znaczne i sięgają nawet kilkudziesięciu procent. Jeżeli więc możesz sobie na to pozwolić, zrezygnuj z opłat ratalnych.

6. Bezpieczny parkingWysokość składki OC zależy również od tego, gdzie parkujesz. Stawiając auto na ulicy lub niestrzeżonym parkingu, z pewnością zapłacisz nieco więcej za obowiązkowe ubezpieczenie niż w przypadku parkowania w garażu albo na strzeżonym parkingu.

7. Zabezpieczenie autaDobrze zabezpieczone auto to mniejsze ryzyko kradzieży, w związku z czym obniża się również wysokość składki ubezpieczeniowej. Dlatego warto zakupić auto wyposażone w różnego rodzaju systemy i urządzenia zabezpieczające lub zamontować je we własnym zakresie. Jeżeli posiadasz mało zabezpieczeń, rozważ ubezpieczenie szyb, które jest pomocne w przypadku konieczności naprawy lub wymiany szyb.

8. PrzeprowadzkaCo prawda nie każdy może sobie pozwolić na zameldowanie się pod innym adresem niż dotychczasowy, ale faktem jest, że mieszkańcy wielkich metropolii i dużych miast płacą więcej za OC niż osoby zameldowane w małych miasteczkach czy na wsiach.