Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 24 lipca 2017
  • wyświetleń: 3858

[ZDJĘCIA] Rowerzysta nie wyhamował, kraksa na Leszczynach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

Do groźnego zdarzenia z udziałem rowerzysty, doszło w niedzielę około godziny 19:00 na ul. Straconki w Bielsku-Białej. Rowerzysta uderzył w tył samochodu osobowego. Trafił do szpitala.

Rowerzysta wjechał w samochód - 23.07.2017
fot. bielsko.info


Do zdarzenia doszło na ul. Straconki w pobliżu skrzyżowania ul. Prusa. 34-letni rowerzysta jadący w stronę przejazdu kolejowego, nie zachował bezpiecznej odległości od jadącego przed nim Mitsubishi ASX i wjechał w jego tył. Siła uderzenia była bardzo duża, w SUV-ie pękła tylna szyba, a widełki w rowerze się złamały.

Ranny cyklista trafił do szpitala. Policjanci drogówki sporządzili dokumentację wypadku drogowego, ale na szczęście okazało się, że 34-latkowi nie stało się nic poważnego. Rowerzysta został ukarany mandatem karnym w kwocie 300 złotych.

To prawdopodobnie nie koniec problemów pechowego rowerzysty. Jeśli nie miał wykupionej polisy OC dla osób fizycznych, będzie musiał zapłacić za naprawę samochodu z własnej kieszeni. Warto pamiętać, że istnieje możliwość wykupienia polisy OC nie tylko dla samochodów. Ubezpieczyć możemy się sami. Przekonał się o tym jeden z naszych redakcyjnych kolegów, który kilka miesięcy temu na parkingu jednego z bielskich marketów, niechcący przerysował wózkiem sklepowym, zderzak luksusowego Mercedesa. Gdyby nie polisa OC dla osób fizycznych, która była w pakiecie do ubezpieczenia mieszkania, musiałby zapłacić 960 złotych za lakierowanie i naprawę zderzaka z własnej kieszeni. Przykładowy koszt takiego ubezpieczenia to około 50 złotych rocznie, a sama polisa w takim przypadku opiewa na kwotę 25000 złotych.

Miejsce zdarzenia

sid / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.