Reklama

Wiadomości

  • 7 stycznia 2012
  • wyświetleń: 7821

Decyzja o przeniesieniu ZSSiO

Zespół Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących ma zostać przeniesiony do Bielskiej Szkoły Przemysłowej. To zdaniem uczniów, rodziców i nauczycieli - absurd - pisze Super Nova.

ZSSiO
Szkoła przy ulicy Filarowej 52 powstała głównie pod kątem kształcenia pracowników dla przemysłu motoryzacyjnego. · fot. www.zssio.pl


Szkoła przy ul. Filarowej 52. powstała w 1972r. i została wybudowana przez ówczesną Fabrykę Samochodów Małolitrażowych w Bielsku-Białej. Budowana była od początku pod kątem kształcenia pracowników dla przemysłu motoryzacyjnego.

Budynki Zespołu Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących dwa lata temu zostały gruntownie wyremontowane. Wymieniono wszystkie okna, ocieplono i wykonano nową elewację budynków, wymieniona została cała instalacja grzewcza. Szkoła ma świetnie wyposażoną bazę sportową.

Z kolei w Bielskiej Szkole Przemysłowej, do której ma być przeniesiony ZSSiO, nie ma ani bazy sportowej, nie ma również warunków do adaptacji pomieszczeń na pracownie samochodowe i techniczne.

Decyzja o przeniesieniu szkoły ma zostać podjęta na lutowej sesji Rady Miejskiej.

Prezentacja Zespołu Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących:

ups / bielsko.info

źródło: www.super-nowa.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.